Giriş Yap Dershane Öğrenci Girişi Portal Girişi Üye OlHIZMET SÖZLESMESI

Amaci:
Bu sözlesme Ihtiyaç Yayincilik ve Dershanecilik A.S. (bundan sonra UZAKTAN EGITIM PLATFORMU olarak anilacaktir) ile sözlesmeyi okuyup kabul linkini tiklayan kisi (bundan sonra KULLANICI olarak anilacaktir) arasinda asagida detaylari açiklanan Online Uzaktan Egitim Hizmeti için imzalanmistir.

Son KULLANICI bu hizmet sözlesmesini  okuyup kabul ettikten sonra bu ürün kullanabilir ve/veya bu hizmetten yararlanabilir ve sadece bu anlasmada geçen maddelerde belirtilmis haklara sahiptir

Önemli!  Bu hizmeti ilk defa kullanmadan önce Hizmet Sözlesmesinin tamamini dikkatle okuyunuz. Son KULLANICI bu Hizmeti ilk kullanimindan veya çalistirmasindan itibaren burada geçen anlasma kosullarindan haberdar kabul edilir. Bu metni okudugu, anladigi ve buradaki kosullarla bagli oldugunu kabul etmis sayilir.
Bu hükümleri kabul etmemeniz halinde hizmetten yararlanamaz, izleyemez, dersleri asenkron olarak takip edemez ve kullanamazsiniz.
Hizmeti satin aldiginiz yere iade ederek paranizi geri aliniz. Bu kosullar disindaki kullanim halleri telif haklarinin ihlali olarak nitelendirilecektir.

Bu hizmetle ilgili tüm fikri ve sinai haklar UZAKTAN EGITIM PLATFORMU’ na ait olup, eserin izinsiz olarak kullanilmasi, çogaltilmasi, yayilmasi, satisa sunulmasi ve benzeri durumlarda ilgili kisi veya kisiler hakkinda hukuki ve cezai yaptirimlara basvurulacaktir.
 
KULLANICI Lisansi:
UZAKTAN EGITIM PLATFORMU’ nun içindeki sunumlarin, yazilimlarin, grafik KULLANICI arabirimlerinin, seslerin ve videolarin son KULLANICI tarafindan asagida belirtilen hükümlere uygun olarak kullanilmasini sart kosar:
Lisans hakki, son KULLANICI’ ya münhasiran eserin asenkron kullanma hakki saglamaktadir. "Kullanim Hakki", ürünün kullanilmasini, saklanmasini, yüklenmesini, çalistirilmasini ve görüntülenmesini içermektedir. Lisans hakki taninan son KULLANICI eserde degisiklik yapamaz, eseri çogaltamaz, eseri yayamaz, baskalarinin kullanimina sunamaz, eserden yararlanarak yeni bir eser olusturamaz, eserin lisans ya da kontrol özelliklerinden herhangi birini devre disi birakamaz.
 
KULLANICI Haklari:
Bu ürün ister bireysel, ister kurumsal olarak satin alinmis olunsun, UZAKTAN EGITIM PLATFORMU tarafindan tek bir gerçek kisi üzerine kaydedilir ve sadece o kisi tarafindan kullanilabilir.
Ürün hakkinda yeterli bilgiye ve sistem gereksinimlerine sahip olduguna inanan KULLANICI, sifre ve KULLANICI adini almak üzere destek@uzaktanegitim.gen.tr  adresine bir e-posta gönderir. UZAKTAN EGITIM PLATFORMU, bu e-postaya istinaden, KULLANICI ya sisteme girmesi için bir sifre ve KULLANICI adini, 3 isgünü içerisinde, KULLANICI’nin e-posta adresine ulastirir. Sifre ve KULLANICI adinin gönderim tarihinden itibaren, satin almis oldugu hizmet kapsamini  almaya hak kazanmis sayilir ve aldigi süre boyunca kullanimina açilir.
 
Bu ürünün kullanim hakkina sahip olan kisi, kendisine verilen süre içerisinde Uzaktanegitim.gen.tr internet sayfasina baglanarak, sayfada bulunan Online Uzaktan egitim sistemine KULLANICI için  verilen KULLANICI adi ve sifre ile girer.
KULLANICI’nin kendisi için açilan asenkron egitim materyallerini izleyebilir. Bu hizmeti baskalarinin kullanimina açamaz, kiraya veremez.

Kullanim Kisitlamalari:
Sunumlar, görseller, metinler ve konusmalarin bütün telif haklari UZAKTAN EGITIM PLATFORMU’na aittir. KULLANICI; sunumlari, görselleri, metinleri ya da konusmalari UZAKTAN EGITIM PLATFORMU’ ndan izin almadan kullanamaz.
Ürünün toplu halde izinsiz gösterimleri veya kullanimi oldugu takdirde gösterimi yapan organizasyon, sirket veya kurum; faaliyete katilan her bir kisi için gerekli olan kullanim bedelini UZAKTAN EGITIM PLATFORMU’ a ödemekle yükümlüdür. Söz konusu sifre bilgilerini veren yada paylasan KULLANICI dogacak olan hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur.
Bu Senkron ve Asenkron Egitimlerde veya içinden alinmis görsel malzemeyi, sunumlari, sesleri, videolari ve ilgili olabilecek her türlü medyayi ayni veya alintilanmis sekilde herhangi bir medya seklinde çogaltmak, kopyalamak, yayinlamak ya da dagitmak kesinlikle yasaktir. Izinsiz dagitim yapan ya da hesap paylasimi yapan kullanicilarin hesaplari iptal edilip haklarinda yasal islem baslatilacaktir.
 
Sözlesmenin Kabulü:
Uzaktanegitim.gen.tr üyesi olmak istiyorsaniz, önce kayit formunu doldurmaniz ve Uzaktanegitim.gen.tr Egitim Sözlesmesi hükümlerine uymayi kabul ve taahhüt etmeniz gereklidir. Karariniza göre kayit formunun altinda bulunan "sözlesmeyi okudum kabul ediyorum" seçenegini onaylamaniz ve kayit ol butonuna basmaniz kayit isleminiz için yeterlidir.

Sözlesme Konusu:
Uzaktanegitim.gen.tr’nin sözlesmeyi onaylayan üyeye internet üzerinden KPSS hazirlik ve ders destek kaynagi saglamasidir.

Sözlesme Bedeli ve Ödeme:
Sözlesme bedeli tüm vergiler dahil, Uzaktanegitim.gen.tr’de yazili olarak belirtilen paket egitim programlari ücretidir. Internet sahifesinde gösterilen sekilde gerekli islemin tam olarak yapilmasi sarttir. Bu konuda aday üye tarafindan yapilabilecek hatalar nedeni ile üyelikte çikabilecek aksakliklardan Uzaktanegitim.gen.tr sorumlu degildir.Online yapilan üyeliklerin bedelleri, ilgilinin kredi kartindan otomatikman kesilir.Üye Isterse Uzaktanegitim.gen.tr'nin banka hesabina sözlesme bedelini yatirarak da ödemeyi yapabilir. UZAKTAN EGITIM PLATFORMU indirim veya artirim ücret uygulamasini döneme göre degistirme hakkina sahiptir.

Özel Hükümler:
a) Üye, sözlesme kapsaminda kendisine daha önce baska üyelerce seçilmemis bir KULLANICI adi ve sifre belirler. KULLANICI adi ve sifrenin seçimi, korunmasi tamamiyla üyenin sorumlulugundadir. Sifre sadece üye tarafindan bilinir. Sifresini yanlis giren üye, sifremi unuttum bölümünden kendi e-mail adresine sifresinin gönderilmesini saglayabilir. Sifrenin seçimi ve korunmasi tamamiyla KULLANICI’nin sorumlulugundadir. Uzaktanegitim.gen.tr sifresini yanlis kullananlardan dogacak problemlerden kesinlikle sorumlu degildir.

b) KULLANICI’nin üyeligi gerektiren servislere baglanabilmesi için KULLANICI adini ve sifresini dogru girmesi gereklidir. Bu islem üye girisi yapmak seklinde tanimlanir. Üyenin faydalanacagi servisler, bedelini ödedigi servislere bagli olarak giris yaptiktan sonra üyeye gösterilecektir.

c) KULLANICI olma kisiseldir. Baskasina devredilemez ve kullandirilamaz.

d) KULLANICI, Uzaktanegitim.gen.tr hizmetlerinden yararlandigi sirada, kayit formunda yer alan bilgilerin dogru oldugunu ve bu bilgilerin gerekli oldugu (sifre unutma gibi) durumlarda bilginin hatali veya eksik olmasindan dogacak zararlardan dolayi sorumlulugun kendisine ait oldugunu, bu hallerde üyeliginin sona erebilecegini kabul eder. Üyeligin devami sürecinde UZAKTAN EGITIM PLATFORMU tarafindan istenilen gerekli bilgiler KULLANICI tarafindan eksiksiz ve dogru olarak UZAKTAN EGITIM PLATFORMU’na   vermekle yükümlüdür.KULLANICI bilgilerinde ki adres, telefon vb.gibi her türlü degisikliklerde UZAKTAN EGITIM PLATFORMU’ na bilgi vermek zorundadir.

e) KULLANICI, Uzaktanegitim.gen.tr tarafindan verilen servislerin ve yazilimlarin telif hakkinin UZAKTAN EGITIM PLATFORMU na ait oldugunu, bu yazilimlari, dokümanlari ya da servisleri hiçbir sekilde izinsiz çogaltip dagitmayacagini, yayinlamayacagini, pazarlamayacagini kabul ve taahhüt eder.

f) KULLANICI verilerinin, uzaktanegitim.gen.tr’nin ihmali görülmeden yetkisiz kisilerce okunmasi nedeni ile meydana gelebilecek zararlardan ötürü uzaktanegitim.gen.tr’nin sorumlu olmayacagini kabul eder.

g) KULLANICI kurallara aykiri davrandigi takdirde Uzaktanegitim.gen.tr gerekli müdahalelerde bulunma, üyeyi servis disina çikarma ve üyelige son verme hakkina sahip oldugunu kabul eder.

h) KULLANICI, hizmetin kullanimi ile ilgili internetten kaynaklanan sorunlardan UZAKTAN EGITIM PLATFORMU’nu sorumlu tutmayacagini kabul eder

i) KULLANICI site geneline zarar verecek veya Uzaktanegitim.gen.tr’ yi baska sitelerle davalik duruma getirecek zarar verici is ve eylemlerde bulunmayacagini taahhüt eder. Bulunuldugu takdirde bundan dogacak zararlardan sorumlu olacaktir.

j) KULLANICI fikri ve sinai hukuka giren ve telifi Ihtiyaç Yayincilikta bulunan video dersleri satin aldiktan sonra iade islemi talebinde bulunamaz. Canli derslerde ise dersi satin aldiktan sonra 7 (yedi) gün içinde cayma hakkina sahiptir.
 
k) KULLANICI bu formda verdigi kisisel bilgilerinin, Ihtiyaç Grup, sirket ortaklari, bagli oldugu kurumlar ve isbirligi içinde oldugu kurumlarin her türlü pazarlama faaliyetleri, kampanyalari, reklamlari ve iletisim çalismalari uygulamalarinda kullanmasina, saklanmasina ve paylasimina muvafakat eder ve izin verir.
 
 
l) Is bu sözlesme siparis ve ödeme islemlerinin internet ortamindan Uzaktan egitime iletilmesi ile birlikte taraflarin belirtilen hak ve yükümlülükleri baslar.
 
 
m) Sözlesme süresi müsterinin ilgili hizmet için kayit oldugu programin sinav tarihine kadardir. (1 dönemlik sinav süresi baz alinir)
 
Uygulanacak Hükümler:
Bu sözlesmeyle ilgili olarak çikabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözlesmedeki hükümler ve bu sözlesmede hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunlari uygulanacaktir.

Yetkili Mahkeme ve Icra Daireleri:

Isbu sözlesmenin uygulanmasindan dogabilecek her türlü uyusmazliklarin çözümünde Ankara Mahkemeleri ile Icra Müdürlükleri yetkili olacaktir.
Copyright © 2008 UZAKTAN EGITIM PLATFORMU. Tüm haklari saklidir.
Bu  Hizmet Sözlesmesi ya da online egitim programlariyla ilgili herhangi bir konuda bilgi almak için
bilgi@uzaktanegitim.gen.tr   eposta adresine eposta gönderebilirsiniz.