Giriş Yap Üye OlÜYELIK SÖZLESMESI

MADDE 1 : TARAFLAR

 

1.1  SIRKET/SATICI/SAGLAYICI

Ünvani                                                      : Ihtiyaç Yayincilik Dersanecilik Uzaktan Egitim Bilisim Hiz. Tur. Rek. Oto. Ins. Org. San. ve Tic. A.S.  (Bundan sonra kisaca IHTIYAÇ olarak anilacaktir)

Mersis No                                                 : 0470047227700011

Adres                                                        : Kizilirmak Caddesi No:53 Kizilay Çankaya/ANKARA

Telefon                                                     : 444 32 69

Fax                                                            : 0 312 434 35 00

E-posta                                                     : bilgi@uzaktanegitim.gen.tr

 

1.2  ÜYE/ALICI

Üyelik formunu tamamlayarak üye olmaya hak kazanmis ve is bu sözlesmenin hükümlerini kabul etmis olan site üyesidir.

 

MADDE 2 : TANIMLAR

‘’Site’’ Üyelerin, sirket tarafindan satisa sunulan ürün ve/veya hizmetlerin belirlenen satis bedeli üzerinden satin alinmasina imkan veren, SIRKET’e ait  www.uzaktanegitim.gen.tr ve www.ue.com.tr alan adlarindan ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarindan olusan web sitelerini ifade eder.

‘’Sirket/Satici/SaglayiciIhtiyaç Yayincilik Dersanecilik Uzaktan Egitim Bilisim Hiz. Tur. Rek. Oto. Ins. Org. San. ve Tic. A.S.ticaret unvaniyla faaliyet gösteren,  bedeli karsiliginda uzaktan iletisim araçlari vasitasiyla (sirket’e ait internet sitesi araciligiyla, call center vasitasiyla vs…) mal ve/veya hizmetlerin satimini yapan tüzel kisidir. Sözlesmenin ifa sekline göre ‘’Saglayici’’ sifatina haiz oldugu da kabul edilir.

‘’Üye/Alici’’ Is bu sözlesmedeki sartlari ve sitedeki kural ve yasaklari kabul ederek, SIRKET’in onayiyla üye olmaya hak kazanmis olan, sirketin ön gördügü her türlü yöntem ve teknigi kullanarak uzaktan iletisim araçlari vasitasiyla (sirket’e ait internet sitesi araciligiyla, call center vasitasiyla vs…) yasal mevzuata uygun olarak sirket’e ait mal ve/veya hizmetleri satin alan gerçek veya tüzel kisilerdir.

 

‘Tam Güvenceli Hesap’’ Üye alicilarin siparis ettikleri ürün ve/veya hizmetlerin bedelini gönderdikleri SIRKET’e ait banka hesabidir.

 

‘’Siteden Al Satis Modeli’’ SIRKET’in, satisa yarar bilgilerini elektronik ortamda hazirlamis oldugu ürün ve/veya hizmetlerin, üye alicilar tarafindan site üzerinden satin alinmasiyla gerçeklestirilen satis usulüdür.

 

‘’Telefonla Al Satis Modeli’’ SIRKET’e ait call-center (arama birimi) tarafindan potansiyel alicilarin aranarak, pazarlanan mal ve/veya hizmetlere iliskin yasal mevzuat uyarinca gerekli bilgilendirmelerin yapilmasinin akabinde, ALICI’nin mal ve/veya hizmeti satin almayi kabul etmesiyle gerçeklestirilen satis usulüdür.

 

‘’Uzaktan Egitim Sistemi’’  : SIRKET’e ait teknik sistem ile ögretmenlerin egitim-ögretim faaliyetlerinin stüdyo ortaminda ya da dogrudan veya dolayli olarak gerçeklestirilmis bir icrada ve/veya temsilde digital teknoloji de dahil olmak üzere isaret, ses ve/veya görüntü kayit ve nakline yarayan araçlarla senkron (eszamanli uzaktan egitim sistemi için) ve asenkron (farkli zamanli uzaktan egitim için) olarak tespit ve kaydedilen/kaydedilecek olan videolarin meydana getirilmesi ve bunlarin potansiyel alicilar tarafindan senkron ve asenkron egitim sürecinde kullanilmasini saglayan sisteme verilen isimdir.

 

‘’Senkron Video Ders’’        : SIRKET’e ait uzaktan egitim sistemi ile meydana getirilen ve tüm telif haklari SIRKET’e ait olan, alicilarin bedeli karsiligi satin aldiklari kullanici adi ve sifrelerle giris yaparak es zamanli(canli) uzaktan egitim ile elektronik ortamda kullanmasina olanak taninan, sözlesmedeki alim satim islemine konu hizmettir.

 

‘’Asenkron Video Ders’’     : SIRKET’e ait uzaktan egitim sistemi ile meydana getirilen ve tüm telif haklari SIRKET’e ait olan, alicilarin bedeli karsiligi satin aldiklari kullanici adi ve sifrelerle giris yaparak farkli zamanli uzaktan egitim ile elektronik ortamda kullanmasina olanak taninan sözlesmedeki alim satim islemine konu hizmettir.

 

‘’Teslim’’                               : Hizmete iliskin alimlarda; hizmetin kullanima tahsis edilmesini saglayan kullanici adi ve sifrenin ALICI’nin bildirdigi e-mail adresine SIRKET tarafindan gönderilmesini, mala iliskin alimlarda kargo vasitasiyla siparise konu malin ALICI’nin bildirdigi adrese teslim edilmesini ifade eder.

 

MADDE 3 : KONU

Is bu sözlesmenin konusu, SIRKET’e ait www.uzaktanegitim.gen.tr ve/veya www.ue.com.tr alan adlari ve bu alan adlarina bagli alt alan adlari kullanilarak ‘’Siteden Al Satis Modeli’’yle ve/veya SiRKET’e ait call-center(arama birimi) kullanilarak ‘’Telefonla Al Satis Modeli’’yle gerçeklestirilen alim-satimlara iliskin olarak; 6502 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun, Mesafeli Sözlesmeler Yönetmeligi ve ilgili yasal mevzuat hükümleri geregince SIRKET ve ALICI’nin karsilikli hak ve yükümlülüklerinin saptanmasi ve üye alicilarin SIRKET’e ait internet sitesinin/lerinin kullanimina dair yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

 

MADDE 4 : ÜYE OLMA SARTLARI

4.1) Is bu sözlesme uyarinca üye olmak isteyenler, kimlik bilgileri ve/veya firma bilgileri de dahil olmak üzere, SIRKET tarafindan talep edilen kendilerine ait tüm bilgileri eksiksiz ve dogru bir sekilde siteye girdikten sonra, üyelik türüne göre belirlenmisse üyelik bedelini öderler ve SIRKET tarafindan basvurularinin onaylanmasiyla, basvuru sahibi gerçek veya tüzel kisiler üye olmaya hak kazanirlar. Kazanilan üyelik hakki beraberinde yükümlülükleri de getirir. Üyeler yürürlükteki mevzuata, is bu sözlesmeye, site kurallarina uygun davranma yükümlülüklerinin bulundugunu, aksi takdirde SIRKET tarafindan belirlenen müeyyidelerin uygulanabilecegini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

4.2) Üye olmak için gerçek kisilerin resit olmalari gerekmektedir. Tüzel kisilik adina üyelik basvurusu yapanlarin ise, sirketi temsile ve yönetmeye yetkili olmalari sarttir. SIRKET’in üyelik bilgilerinin dogrulugunu denetleme yükümlülügü bulunmadigindan, bilgilerin yanlis verilmesi durumunda, üyelik süreci tamamlanmamis olacak ve olasi bir ihtilaf durumunda SIRKET’in hiçbir yasal sorumlulugu bulunmayacaktir. Ayrica bir sebepten üyelik sözlesmesi fesih edilerek veya feshedilmeden, üyeligi durdurulmus veya tamamen yasaklanmis kisilerin de takdiri SIRKET’e ait olmak üzere üye olma engelleri bulunmaktadir. Basvuru sahipleri, SIRKET’in bu bilgilerin dogrulugunu arastirma yükümlülügü olmadigini ve üyelik sartlarina dair bilgilerinin ve belgelerinin tamaminin dogru oldugunu pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

MADDE 5 : SATIN ALMA MODELLERI

5.1) Üyeler, üyelige hak kazanacak islemleri gerçeklestirdikten sonra, ‘’Siteden Al Satis Modeli’’ veya ‘’Telefonla Al Satis Modeli’’ satis usullerinden biriyle alim-satim islemini gerçeklestirirler.

 

5.2) Üyelere verilecek haklari ve her iki tarafin ortak yararlanabilecegi opsiyonel haklari  belirleme yetkisi münhasiran SIRKET’e aittir. Bu haklara iliskin degisiklikler, www.uzaktanegitim.gen.tr ve/veya www.ue.com.tr alan adlarinda ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarinda ilan edildigi tarihinden sonra tüm üyeleri baglayacak sekilde derhal yürürlüge girecektir.

 

5.3) Is bu sözlesme kapsaminda üyelere edimlerini ifa etmeleri için verilen ve ‘’ is günü’’ olarak belirlenen tüm  sürelere, hafta sonu ve resmi tatil günleri dahil degildir. Ancak yalnizca ‘’gün’’ olarak belirtilen tüm sürelerde hafta sonu ve resmi tatil günleri dikkate alinmaz.

 

5.4) ‘Siteden Al Satis Modeli’’nde; ALICI, SATICI’nin belirledigi ve sitede yer verdigi satis ve teslime iliskin tüm detay ve bilgileri içeren ürün ve/veya hizmetleri, internet sitesi üzerinden siparis verdikten, ön bilgilendirme metnini ve mesafeli satis sözlesmesini kabul ettikten ve ürün ve/veya hizmetin bedelini SIRKET’in tam güvenceli hesabina ödedikten sonra, SATICI 30 is günü içerisinde siparis edilen mal ise ALICI’ya kargo ile göndermek, hizmet ise kullanici adi ve sifresini vererek (e-posta yoluyla göndererek) ALICI’nin kullanimina açmak için gerekli islemleri tamamlamak zorundadir.

5.5) ‘’Telefonla Al Satis Modeli’’nde; SIRKET’e ait call-center’in (arama biriminin) ALICI’yi arayarak pazarlanan mal ve/veya hizmet hakkinda ön bilgilendirmeye iliskin yükümlülüklerini yerine getirmesinden ve ALICI’nin söz konusu mal ve/veya hizmeti almayi kabul etmesinden sonra, SIRKET 30 is günü içerisinde siparis edilen ürün ve/veya hizmeti ALICI’ya kargo ile göndermek ve/veya kullanici adi ve sifresini vererek (e-posta yoluyla göndererek) ALICI’nin kullanimina açmak için gerekli islemleri tamamlamak zorundadir. ALICI’nin telefon ile verdigi onay hukuken ‘’icabi kabul’’ anlamina geldiginden, mesafeli satis sözlesmesi bu tarih itibariyla kurulmus sayilir. ALICI’nin sonradan ayni mal ve/veya hizmete iliskin mesafeli satis sözlesmesi imzalamis olmasi, telefonla yapilan görüsmeyi ve verilen onayi geçersiz kilarak yeni bir sözlesme akdedildigi seklinde degerlendirilmeyecek olup, yapilan görüsüme çerçevesinde taraflarin hak ve yükümlülüklerinin detaylandirilmasi ve mesafeli satis sözlesmesinin görüsmenin ayrilmaz bir parçasi olacagi seklinde yorumlanacaktir. Ayrica, görüsme sonrasinda bir mesafeli satis sözlesmesinin akdedilmemis olmasi telefonla yapilan satisin geçerliligine etki etmeyecektir.

MADDE 6 : TESLIME ILISKIN SARTLAR

6.1) Üyeler is bu sözlesmenin 5.maddesindeki ‘Siteden Al Satis Modeli’’ veya ‘’Telefonla Al Satis Modeli’’ usullerinden birini seçerek, almak istedikleri mal ve/veya hizmetlere iliskin kabul iradelerini usulüne uygun olarak beyan ettikten sonra, SATICI 30 is günü içerisinde üyelerin mal ve/veya hizmeti satin alirken bildirdikleri e-mail adresine kullanici adi ve sifrelerini e-posta ile gönderecektir. SATICI, e-posta haricinde herhangi bir sekil kuralina tabi olmaksizin da kullanici adi ve sifreyi ALICI’ya gönderebilecektir. Ilgili bilgilerin SATICI tarafindan gönderilmesi siparis edilen mal ve/veya hizmetin ALICI’ya teslim edildigi anlamina gelmektedir. ALICI’nin mal ve/veya hizmeti satin aldiktan sonra e-mailini kontrol etme yükümlülügü bulundugundan, gönderilen bilgilerden haberdar olmadigini iddia edemez.

6.2) ALICI, alim-satima konu ürün ve/veya hizmetin, hasarsiz, hatasiz, eksiksiz, ayipsiz ve sorunsuz bir sekilde kullanimina tahsis oldugu ve çalistigi kanaatindeyse, bu ürün ve/veya hizmeti kabul ettigine, fiziki olarak teslimi gereken bir mal ise gerekli kontrolleri yaparak hasarsiz, hatasiz, eksiksiz, ayipsiz ve sorunsuz bir sekilde teslim aldigina dair bildirimi SATICI’ya ait e-mail adresine ayni is günü içerisinde yapmalidir. ALICI’nin sessiz kalmasi, ürün ve/veya hizmeti hasarsiz, hatasiz, eksiksiz, ayipsiz ve sorunsuz olarak teslim aldigi, ürün ve/veya hizmetin ön bilgilendirme metnindeki niteliklere uygun oldugu anlamina gelir.

6.3) ALICI, alim-satima konu mal ve/veya hizmeti teslim aldiktan sonra, yasadan kaynaklanan cayma ve ayiba iliskin haklarini yasal süresi içerisinde kullanabilir. ALICI’nin cayma hakkini kullanamayacagi mal ve/veya hizmetlere yahut hukuken ayip iddiasinda bulunamayacagi durumlara iliskin SATICI’nin yasal haklari saklidir.

6.4) Isbu sözlesme uyarinca SATICI, senkron ve asenkron video derslerin kullanimini  internet ortami üzerinden tahsis ettiginden, ALICI’ya kargo ile ürün gönderilmesi söz konusu degildir. Bu sebeple teslim veya nakliye masraflari gündeme gelmeyecektir. Ancak, alinan hizmet ile birlikte promosyon gönderilecegi zaman kargo ile ürün teslimi gerçeklestirildiginden, bu durumlarda kargo gönderim masraflarinin kim tarafindan karsilanacagina ALICI ve SATICI serbestçe karar verir. Taraflarca düzenleme yapmadigi takdirde, kargo ücreti SATICI’ya aittir. ALICI’nin iletisim bilgilerini yanlis göstermis olmasi nedeniyle ürün ve/veya hizmetin tekrar gönderilmesinin gerektigi durumlar istisnadir. ALICI satin aldigi malin/hizmetin ayipli oldugunu iddia ediyorsa, yahut caymaya iliskin hakkini kullaniyorsa ve bunun sonucunda mal ve/veya hizmetin iadesine iliskin SIRKET ve ALICI karsilikli mütabakat sagladilarsa, yine isbu maddede belirlenen  düzenlemeler dogrultusunda hareket edilecektir.

6.5) SATICI, mal veya hizmetin ALICI yada ALICI’nin tasiyici disinda belirleyecegi üçüncü bir kisiye teslimine kadar olusan kayip ve hasarlardan sorumludur. Ancak ALICI’nin, SATICI’nin belirledigi tasiyici disinda baska bir tasiyici ile malin gönderilmesini talep etmesi durumunda, malin ilgili tasiyiciya tesliminden itibaren olusabilecek kayip ya da hasardan SATICI sorumlu degildir.

MADDE 7 : ÜYELERIN/ALICILARIN HAK VE SORUMLULUKLARI

7.1) Üyeler, Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte olan her türlü mevzuata ve genel ahlaka uygun davranacaklarini, herhangi bir sekilde üçüncü bir kisinin kisilik haklari ve fikri ve sinai mülkiyet haklari dâhil olmak fakat bunlarla sinirli olmamak kaydiyla herhangi bir hakkin ihlâlini gerçeklestirmeyeceklerini, internet sitesi üzerinden yapacagi paylasim ve yüklemelerin ve temin edecegi her türlü içerigin ayrimcilik, kumar, pornografi, asiri cinsellik, siddet ve nefret suçu unsurlari içermeyecegini, diger kullanicilari ve üçüncü kisileri tehdit, taciz veya baska herhangi bir surette rahatsiz etmeyeceklerini, diger alicilara ait bilgilere kendi rizalari haricinde herhangi bir sekilde erismeyeceklerini, bu bilgileri, diger alicilarin rizasi dahi olsa, herhangi bir surette toplamayacaklarini veya üçüncü kisilerle paylasmayacaklarini, internet sitesi üzerinde, herhangi bir sekilde kampanya, yarisma, çekilis düzenlemeyeceklerini, satin aldiklari telif haklari kendilerine ait olmayan ürün ve/veya hizmetleri herhangi bir surette veya herhangi bir araç ile kayit etmeyeceklerini, çogaltmayacaklarini, yaymayacaklarini, herhangi bir iletisim araci ile iletmeyeceklerini, tescil hakki olan görsel veya içerik kullanmayacaklarini, kullanici adi ve sifresini kesinlikle kimseye kullandirmayacaklarini-vermeyeceklerini- paylasmayacaklarini, kisisel bilgilerini sitede paylasmayacaklarini, SIRKET’in taahhüt ve tekeffül etmedigi hususlari, taahhüt veya tekeffül etmis gibi gerçek disi beyanlardan kaçinacaklarini, kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7.2) Üyeler, ticari veya kisisel amaçlar güderek spam, virüs ve bunlarla sinirli olmaksizin benzeri diger kötü niyetli yazilimlar ile internet Sitesi’nin, çalismasini durdurucu veya engelleyici is, islem veya eylemlerde bulunmayacaklarini veya bu yönde is, islem veya eylemlerde bulunan üçüncü kisilerle herhangi bir iliski içerisinde olmayacaklarini kabul, beyan ve taahhüt ederler

7.3) Üyeler, SIRKET’e ait internet sitesinin içerigini, ara yüzünü, datalarini ve burada yer alan bilgileri, kismen veya tamamen SIRKET’in yazili rizasi olmadan kopyalayamaz, baska datalara aktaramaz ve bu datalari 3. Kisilerin erisimine ve kullanimina açamazlar.

7.4) Üyeler, üye olurken vermis olduklari tüm bilgilerin dogru ve tam oldugunu, bunlarin yanlis, eksik veya yaniltici olmasindan dolayi kaynaklanabilecek her türlü zarardan ve yaptirimdan sorumlu olduklarini, bilgilerinde degisiklik olmasi halinde aninda SIRKET’i bu durumdan haberdar edeceklerini, SIRKET’in bu yönde ugrayabilecegi her türlü zarari tazmin edeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler. Üyeler, kendileri tarafindan belirlenen ve kendilerine ait kullanici adi ve sifrenin gizliliginden sorumlu olduklarini, bunlarin kendi kusurlari veya ihmalleri neticesinde üçüncü kisilerin eline geçmesi ve/veya bu sebeple ugrayabilecekleri her türlü zarar dolayisiyla, SIRKET’in herhangi bir hukuki sorumlulugunun olmadigini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7.5) SIRKET, yöneticileri ve çalisanlari, üyelerce kendisine bildirilen veya internet sitesine yüklenen, degistirilen ve saglanan bilgilerin ve içeriklerin dogrulugunu arastirma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, dogru ve hukuka uygun oldugunu taahhüt ve garanti etme ve bu içeriklerin internet üzerinden yayinlanmasinin hukuka aykiri bir durum olusturmamasini saglamakla yükümlü ve sorumlu olmadigi gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin dogru olmamasindan dolayi ortaya çikacak zararlardan da sorumlu tutulamaz. Bu durum üyelerce de kabul,beyan ve taahhüt olunur.

7.6) Üyeler, yasal, ticari ve kalite denetimi gibi nedenlerle internet servis saglayicisinin adinin ve internet protokol adresinin, erisim tarih ve saatinin, sitede bulunulan sirada erisilen sayfalarin ve siteye dogrudan baglanilmasini saglayan internet sitesinin adresi gibi bilgilerin SIRKET tarafindan saklanmasina riza gösterdiklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7.7) Kisisel Bilgiler Olur Metninde yer alan, üye olurken bildirilen bilgiler de dahil olmak üzere ALICI’nin elektronik ortamda ilettigi kisisel bilgilerin tamami, SATICI, sirket ortaklari, bagli oldugu kurumlar ve isbirligi içinde oldugu kurumlar tarafindan Üyelik Sözlesmesi ve ekindeki sözlesmelerde ve/veya Kisisel Bilgiler Olur Metninde belirtilen amaçlar(pazarlama, tanitim, kampanya, reklam, operasyon, degisiklik iletisim çalismalari vs…) ve bununla sinirli olmamak üzere SIRKET’in tüm ticari amaçlarinin gerçeklestirilmesinde kullanilacak, saklanacak ve 3.kisilerle paylasilacaktir. Yine mezkur amaçlarla internet sitesi üzerinden SATICI’ya aksi yönde beyanda bulunulmadigi sürece, ALICI’ya otomatik arama makinesi, faks, e-posta, sms vs… elektronik haberlesme vasitalariyla iletiler gönderilecektir. Is bu madde ALICI ve SATICI tarafindan pesinen kabul, beyan ve taahhüt edilir.

7.8) Üyelere ait kisisel bilgilerin veya kayitlarin SIRKET’in özenine ragmen üçüncü kisilerin eline geçmesi halinde, üyeler SIRKET’in bundan kaynaklanan herhangi bir sorumlulugu olmayacagini kabul, beyan ve taahhüt ederler. Bununla birlikte, SIRKET’in güncel veri koruma mevzuati çerçevesinde gerekli düzenleme ve degisiklikleri yapma hak ve yetkisi mevcuttur.

7.9) SIRKET’in üye bilgilerinin mahkeme, devlet kurumlari gibi resmi makamlarca talep edilmesi halinde,  üyelere ait talep edilen tüm bilgileri isteyen kuruma vermeye yetkisi oldugunu ve bu sebeple kendisinden her ne nam altinda olursa olsun tazminat dahil hiçbir hak ve alacak talep edilemeyecegini üyeler kabul, beyan ve taahhüt edeler. Ayrica üyelerin hukuksuz eylemleriyle üçüncü kisilerin haklarini ihlal ettikleri iddiasinin, hakki ihlal edilen taraflarca SIRKET’e beyan edilerek yargi yoluna basvurulacaginin bildirilmesi veya Alici ve Satici üyeler arasindaki uyusmazliklarda taraflardan birinin yargi yoluna basvurmak istediginin “SIRKET”e bildirilmesi halinde SIRKET, ilgili Üyelerin kendisine bildirdigi kimlik ve adres bilgileri karsi tarafa verebilir.

 

7.10) Üyeler, internet sitesinde yapacaklari her türlü hukuka aykiri eylem ve islem sebebiyle meydana gelecek zararlardan dolayi, hukuk ve ceza sorumlulugunun kendilerine ait oldugunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Ayrica, hesaplarinin ve sifrelerinin kendi tasarruflarindan istemleri disinda çikmis olmasi durumunda, bu durumu ayni gün içerisinde SIRKET’e bildirmek zorundadirlar. Bu sebeple, sitede gerçeklestirilen eylem ve islemleri kendilerinin gerçeklestirmedigi yolunda herhangi bir itiraz veya def’i ileri süremezler.

7.11) Üye, sözlesme kapsaminda kendisine daha önce baska üyelerce seçilmemis bir kullanici adi ve sifre belirler. Kullanici adi ve sifrenin seçimi, korunmasi tamamiyla üyenin sorumlulugundadir. Sifre sadece üye tarafindan bilinir. Sifresini yanlis giren üye, sifremi unuttum bölümünden kendi e-mail adresine sifresinin gönderilmesini saglayabilir. Sifrenin seçimi ve korunmasi tamamiyla kullanicinin sorumlulugundadir. SATICI sifrenin yanlis kullanimindan dogacak problemlerden kesinlikle sorumlu degildir.

7.12) Üyeler, internet sitesi üzerinden veya harici herhangi bir yolla, ticari amaç güderek SIRKET’in hizmet bedelini ödememe kastiyla diger üyelerle iletisime geçmeyeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler. Bu hüküm üye alicilari ve 3.kisileri baglamaktadir. SIRKET’in aksi davranista bulunan üyeler hakkinda ihtara gerek kalmaksizin üyelik hesaplarini kapatma, sözlesmelerini fesih etme, ceza ve hukuk davasi da dahil her türlü yasal yola basvurma haklari saklidir.

7.13) Üyeler, SIRKET’in yazili onayi olmadan bu sitede sahip olduklari haklarin hiçbirini ve üyelik hesaplarini 3. kisilere devir edemezler, kiralayamazlar, satamazlar, 3.kisilere yarar saglayacak sekilde hiçbir eylemde bulunamazlar. Aksi takdirde SIRKET’in tek tarafli olarak üyelerin hesaplarini kapatma ve sözlesmelerini fesih etme hakki saklidir.

7.14) SIRKET, hukuki mevzuata aykiri oldugunu veya bu konuda karisikliga sebep olacagi kendine ihbar edilen veya kendinin tespit ettigi talepleri, yazismalari ve bunlarla sinirli kalmamak üzere her türlü içerigi yayimlamaktan imtina edebilir veya sebep göstermeksizin tek tarafli olarak yayindan kaldirabilir. Üyeler, yayindan kaldirma veya yayimlamaktan imtina etme yaptirimlarindan biri ile karsilastiklarinda SIRKET’ten hiçbir hak ve alacak talep etmeyeceklerini ve SIRKET’in bunu yapmaya yetkisinin oldugunu pesinen kabul ederler.  SIRKET’in internet sayfasinda yayimlanan veya yayimlanmamasina ragmen sitede müsteri tarafindan paylasilan herhangi bir içerik, bilgi veya veri sebebi ile SIRKET’in hukuki veya cezai sorumlulugunun dogmasi halinde, üyelere rücu hakki saklidir.

7.15) SIRKET’e ait www.uzaktanegitim.gen.tr ve/veya www.ue.com.tr alan adlarinda ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarinda ücretli ve ücretsiz hizmetler olabilir. SIRKET’in bu hizmetleri ücretli veya ücretsiz olarak belirleme hakki saklidir. Üyeler bu hizmetlerden kural olarak ücreti karsiliginda yararlanmaktadirlar. Ancak siteye üye olarak bazi kampanyalardan ve hizmetlerden ücretsiz yararlanan kullanicilar da bulunabilir. Üyeler arasindaki bu kullanim seklini belirleme tasarrufunun SIRKET’e ait oldugunu üyeler pesinen kabul ederler.

7.16) Üyelerin, gerçek veya tüzel kisi adina satin aldiklari mal ve/veya hizmetler için yalnizca tek bir kullanici adi ve sifre verilir ve sadece satin alan gerçek kisi üzerine kaydedilerek o kisinin kullanimina izin verilir. Sifrenin kullanici tarafindan 3.kisilerle paylasilmasi sözlesmeye aykirilik olusturur. Bunun tespit edilmesi durumunda SATICI, izinsiz paylasim yapilan kisi sayisi kadar sözlesme bedelini ihlali yapan üyeden talep etme ve sözlesmeyi tek tarafli olarak hakli nedenle fesih etme hakkina sahip olur. Üyelerin birden fazla üyelik hesabi olusturmalari, satin aldiklari mal ve/veya hizmeti birden fazla kisinin yararlanmasini saglayacak sekilde kullanmalari ve/veya devretmeleri kesinlikle yasaktir.

7.17) Üyeler birden fazla kullanici adina ve sifreye sahip olamazlar. Bu hüküm üyelerin tamamini baglamaktadir. Üyelik sözlesmesi fesih edilerek veya fesih olunmadan üyeligi durdurulan veya sonlandirilan üyeler de baska bir isim ve mail bildirerek sitede hesap açmayacaklarini pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler. Bu ihlalin tespit edilmesi halinde, SIRKET ihtara gerek kalmaksizin ihlale konu eylemi gerçeklestiren üyelerinin üyelik hesaplarini kapatma ve sözlesmelerini fesih etme haklarina haizdir. SIRKET’in bu hakli feshi nedeniyle tam güvenceli hesabinda ihlale konu eylemi yapan üyelere ait paralari geri ödeme yükümlülügü bulunmamaktadir.

7.18) Üyeler is bu sözlesmenin mobil ortam dahil SIRKET’in faaliyet gösterdigi her türlü alanda geçerli olacagini, isbu sözlesme hükümleri ile baglantili yan sözlesmelerin hükümleri çatistiginda SATICI’nin lehine olan hükümlerin uygulanacagini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7.19) Üyeler; kendi üyelik hesaplari, sitenin isleyisini manipüle etmek için kötü niyetli olarak açtiklari üyelik hesaplari veya tanidiklarinin hesaplari arasinda para transferi saglamak da dahil olmak üzere her türlü manipülasyona yönelik hareketten kaçinacaklarini, site kurallari ve üyelik sözlesmesinde yer alan kapsamin disina çikarak sitenin isleyisini bozacak davranislarda bulunmayacaklarini, aksi takdirde meydana gelecek ihtilaflardan dogacak zararlardan sorumlu olacaklarini, SIRKET’in tazminat da dahil olmak üzere her türlü yasal yola basvurabilecegini pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7.20) Üyeler, paylastiklari içeriklerin hiçbir sekilde tanitim ve reklama iliskin fotograf veya metin içerigi ve linki bulunmayacagini, aksi tutum ve davranislarda bulunan üyeler hakkinda SIRKET’in ihtara gerek olmaksizin tazminat da dahil olmak üzere her türlü yasal yollara basvurabilecegini pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7.21) Üyelerce, yasal mevzuata uyulmadiginin, is bu sözlesme hükümlerinden birinin ihlal edildiginin veya site kurallarina uyulmadiginin SIRKET’e ihbar olunmasi veya SIRKET tarafindan tespit edilmesi halinde, SIRKET ihtara gerek olmaksizin ve sebep göstermeksizin her zaman tek tarafli olarak sözlesmeyi fesih ederek veya fesih etmeden üyelerin üyeligini dondurma, kisitlama, sonlandirma, onlarla iliskili dosya, belge, içerik, yorum ve bilgileri silme hakkina haizdir. Ancak bu içerikler siteden silinse dahi ihlale konu bilgiler SIRKET tarafindan muhafaza edilebilecektir. SIRKET içerigi kaldirma yetkisini kendisi kullanabilecegi gibi, üyelerin kendilerinin yapmasini da talep edebilir. Bunun üzerine üyeler derhal bu talebi yerine getirmekle yükümlüdürler. Talebin yerine getirilmemesinden dolayi hukuki sorumluluk üyelere aittir. Üyeler, SiRKET’in yetkilerine ve bu yöndeki olasi bir isleme pesinen riza gösterdiklerini ve bu nedenle tazminat talep etmeyeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7.22) Üyeler, SIRKET’in kendi takdirine bagli olarak önceden ayrica ihtara gerek olmaksizin istedigi anda, Internet Sitesi’nin tamamini veya bir kismini degistirebilecegini, silebilecegini veya bazi hizmetleri geçici veya kalici olarak askiya alabilecegini, baska internet sitesi üzerinden hizmet vermeye devam edebilecegini veya siteyi tamamen kapatabilecegini, sitede degisiklik yapilmasi durumunda degisikliklerin sitede veya siteye bagli alt alan adlarinda ilan edildikten sonra derhal yürürlüge girecegini, yeni bir sitede faaliyet gösterilmesi durumunda ise SIRKET’in üyelere ait kisisel bilgilerin tamaminin bu sitede de kullanilabilecegini, pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.  

7.23) SIRKET’in, üyeler nedeniyle maruz kalacagi, idari yaptirimlar da dâhil olmak ancak bununla sinirli olmamak üzere, dogrudan veya dolayli her türlü zararini, zarari meydana getiren üye/lerden tazmin edebilecegini üyeler pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7.24) Is bu sözlesmedeki tüm hükümler, siteden hizmet satin almasa da, siteye üye olan tüm kullanicilar hakkinda uygulanir.

MADDE 8 : ÜYELERIN/ALICILARIN HAKLARI VE YÜKÜMLÜLÜKLERI

 

8.1) ALICI, siteye üye olduktan sonra, is bu sözlesmede ve sitenin içeriginde yer alan bilgiler isiginda, satin alacagi ürün ve/veya hizmetin cinsi, türü, markasi, modeli, rengi, fotograflari ve yazili açiklamalarin dogrulugu, niteligi, özellikleri, tüm vergiler dahil satis bedeli, satis ilan süresi, satilacak miktari, stok sayisi,listeleme hususlari, teslim yeri, kosullari ve ücretleri ve bunlarla sinirli olmamak üzere Mesafeli Sözlesmelere Dair Yönetmeligin 5.maddesinde ALICI tarafindan satis öncesi bilinmesi zorunlu kilinan tüm ön bilgilendirme ve cayma hakki metinlerini, okudugunu, bu konularin içerigini anladigini, ürün ve/veya hizmetin siparisini bu ön bilgilendirmeler ve cayma hakki konularinda bilgi sahibi olarak elektronik ortamda gerçeklestirdigini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

8.2) ALICI isbu üyelik sözlesmesi hükümleri uyarinca üye olmaya hak kazandiktan sonra ‘Siteden Al Satis Modeli’’ne göre bir ürün ve/veya hizmet satin almak istediginde; SIRKET’in sitesinde yer alan ve  gerekli bilgilendirmeleri yapilmis olan ürün ve/veya hizmetleri, elektronik ortamda görerek satin alma talebinde bulunur. ALICI’nin bu talebi; SATICI’nin ürün ve/veya hizmetlerine ait tüm sartlari ön bilgilendirme metnindeki haliyle onaylayarak satin almayi kabul, beyan ve taahhüt ettigi anlamina gelmektedir. ALICI ve SATICI arasindaki mesafeli satis sözlesmesi talebin SATICI’ya ulastigi an kurulmus olur. ALICI, isbu üyelik sözlesmesi hükümleri uyarinca üye olmaya hak kazandiktan sonra ‘’Telefonla Al Satis Modeli’’ne göre bir ürün ve/veya hizmet satin almak istediginde; Sirket’in call-center’i (arama birimi) tarafindan yapilan aramada, pazarlanan mal ve/veya hizmetlere iliskin ön bilgilendirme de dahil olmak üzere yasal mevzuat uyarinca gerekli tüm bilgilendirmelerin yapilmasinin akabinde, mal ve/veya hizmeti satin almayi kabul ettigine dair iradesini sifai olarak beyan eder. ALICI’nin kabul beyani ile birlikte, ALICI ile SATICI arasindaki mesafeli satis sözlesmesi o an kurulmus olur. ALICI’nin sonradan ayni mal ve/veya hizmete iliskin mesafeli satis sözlesmesi imzalamis olmasi, telefonla yapilan görüsmeyi ve verilen onayi geçersiz kilarak yeni bir sözlesme akdedildigi seklinde degerlendirilmeyecek olup, söz konusu sözlesme telefon görüsmesinin ayrilmaz bir parçasi olarak, taraflarin hak ve yükümlülüklerinin detaylandirildigi görüsmeyi tamamlayici ve  taraflari baglayici nitelikte bir belge olarak yorumlanacaktir. Sonradan bir mesafeli satis sözlesmesinin kurulmamis olmasi telefonla yapilan satisin geçerliligine etki etmeyecektir. Her iki satis modelini uygulayan ve kabul eden taraflar arasinda, genel hükümler çerçevesinde ALICI’nin ürün ve/veya hizmetin bedelini ödeme ve teslim alma yükümlülügü, SATICI’nin ise ilanda ve ön bilgilendirme metninde içerigini ve sartlarini belirttigi ürün ve/veya hizmeti teslim etme yükümlülügü dogmus olur. Bundan sonra taraflarca anlasilan ürün ve/veya hizmet bedeli ALICI tarafindan SIRKET’in ‘’tam güvenceli hesabi’’na ödenmek zorundadir. Bu hesaptan baskaca bir hesaba ödenen paralar için SIRKET’in hiçbir sekilde sorumlulugu bulunmamaktadir. ALICI’nin bedeli hiçbir sekilde ödememesi halinde ihtara gerek olmaksizin sözlesme kendiliginden ve derhal fesih olmus olur.

8.3) Üyeler is bu sözlesmenin 5.maddesindeki ‘Siteden Al Satis Modeli’’ veya ‘’Telefonla Al Satis Modeli’’ usullerinden birini seçerek, almak istedikleri mal ve/veya hizmetlere iliskin kabul iradelerini usulüne uygun olarak beyan ettikten sonra, SATICI 30 is günü içerisinde üyelerin satin alirken bildirdikleri e-mail adreslerine kullanici adi ve sifrelerini herhangi bir sekil kuralina tabi olmaksizin gönderecektir. Ilgili bilgilerin SATICI tarafindan gönderilmesi siparis edilen mal ve/veya hizmetin ALICI’ya teslim edildigi anlamina gelmektedir. ALICI’nin mal ve/veya hizmeti satin aldiktan sonra e-mailini kontrol etme yükümlülügü bulundugundan, gönderilen bilgilerden haberdar olmadigini iddia edemez. ALICILAR’in gerek senkron gerekse asenkron video dersler için satin aldiklari hizmetleri kullanimlari belirli bir süreye tabidir. SATICI’nin belirledigi sürenin sonunda ALICILAR’in kullanim haklari sona erer. Bu süre içerisinde senkron video dersler için hizmetlerin kullanim zamanlari SATICI tarafindan tayin edilen bir müfredata (haftanin hangi günleri/günün hangi saatleri/haftada-günde kaç saat vs…) uygun olarak devam ettirilir. SATICI’nin müfredatta degisiklik yapma hakki saklidir. ALICI’nin belirlenen saatlerde hizmetten faydalanmasi için dogru kullanici adi ve sifresi ile www.uzaktanegitim.gen.tr ve/veya www.ue.com.tr internet sitelerine baglanarak giris yapmasi gerekmektedir. Asenkron video dersler ise; SIRKET tarafindan belirlenen kullanim süresi içerisinde, belirli bir müfredata tabi olmaksizin ALICI’nin dogru kullanici adi ve sifre ile www.uzaktanegitim.gen.tr ve/veya www.ue.com.tr Internet sitelerine baglanarak giris yapmasi suretiyle kullanilir. Aksi sekilde hareket edilmesi halinde SATICI’nin yasal sorumlulugu yoktur ve ugrayacagi zararlar ALICI tarafindan tazmin edilecektir.

8.4) ALICI, alim-satima konu ürün ve/veya hizmetin, hasarsiz, hatasiz, eksiksiz, ayipsiz ve sorunsuz bir sekilde kullanimina tahsis oldugu ve çalistigi/teslim aldigi kanaatindeyse, bu yöndeki olumlu bildirimini SATICI’ya ait e-mail adresine ayni gün içerisinde yapmalidir. ALICI’nin sessiz kalmasi, ürün ve/veya hizmeti hasarsiz, hatasiz, eksiksiz, ayipsiz ve sorunsuz olarak teslim aldigi, ürün ve/veya hizmetin ön bilgilendirme metnindeki niteliklere uygun oldugu anlamina gelir.

8.5) ALICI’nin iletisim bilgilerini kendisinden kaynaklanan nedenlerle eksik veya hatali bildirmis olmasi durumu da dahil olmak üzere, ürün ve/veya hizmetin teslimi veya kullanima tahsis edilmesi ile ilgili karsilasilan tüm olumsuz durumlarla ilgili olaylara ALICI kendi kusuru ile sebebiyet vermis olacagindan, ürün ve/veya hizmetin kendisine tekrar yollanacagi zamandaki kargo ücretleri ve/veya hizmetin tahsis edilmesine iliskin ek masraflari karsilamak zorundadir.

8.6) ALICI, cayma hakkini kullanmasina engel durumlar olmadigi sürece, ürün ve/veya hizmet eline geçtikten sonra kanunen belirlenen 14 günlük süre içerisinde cezai sartsiz ve masrafsiz olarak mesafeli satis sözlesmesinden cayabilir. Bu süre her halde cayma süresinin bittigi tarihten itibaren 1 yil sonra sona erer. ALICI’nin cayma hakki süresi, malin teslimine iliskin alimlarda mali teslim aldigi andan itibaren, hizmetin ifasina iliskin alimlarda ise sözlesmenin kuruldugu gün baslar. ALICI’nin ‘Siteden Al Satis Modeli’’ veya ‘’Telefonla Al Satis Modeli’’ ile satin almis olmasinin bir önemi olmaksizin, senkron ve asenkron video dersler ALICI’nin onayi ile cayma süresi dolmadan kullanilmaya baslandigindan ve elektronik ortamda aninda ifa edilen hizmetlerden oldugundan, ALICI söz konusu hizmetlere iliskin cayma hakkini kullanamaz. Ayrica, senkron ve asenkron video dersleri cayma süresi içinde isleyisine, teknik özelliklerine ve kullanim talimatlarina uygun bir sekilde kullanmadigi takdirde meydana gelen bozulmalari öne sürerek cayma hakkini kullanamayacak ve meydana gelen zararlari tazmin etmekle yükümlü olacaktir. ALICI’nin, ‘Siteden Al Satis Modeli’’ ile yaptigi senkron ve asenkron video ders alimlarinda internet sitesinde demo dersleri izleme olanagi her zaman bulundugundan, hizmetin içerigini ve niteligini bilmedigini iddia ederek de cayma hakkini kullanamayacaktir. Tahdidi olarak isbu maddede sayilanlar ve yasal mevzuatta bulunan cayma hakkinin olmadigi durumlar disinda süresi içerisinde yasal mevzuat ve ön bilgilendirme metni uyarinca ALICI cayma hakkini kullanabilecektir. Bu durumda ALICI, ön bilgilendirme metninde yer alan sartlar ve usullere uygun olarak cayma bildirimini SATICI’ya ulastirdiktan sonra, cayma hakkinin konusu fiilen SATICI’ya iade edilmesi gereken bir mal ise, söz konusu mali faturasi ile birlikte 10 gün içerisinde SATICI’nin belirledigi kargo sirketiyle gönderir. Bunun karsiliginda SATICI 14 gün içerisinde aldigi ödemeleri iade eder. Yukarida izah edilenler çerçevesinde, ALICI’nin senkron ve asenkron video derslere iliskin cayma hakki bulunmamaktadir. Ancak, SATICI ‘nin aksini kararlastirma hakki saklidir. Herhangi bir senkron ve asenkron video ders alim-satim islemi için SATICI yazili olarak ALICI’ya açikça cayma hükümlerine tabi olacagini beyan etmisse ve ALICI yasal süresi içerisinde ön bilgilendirme metnine uygun olarak cayma bildirimini SATICI’ya ulastirdiysa; cayma hakkinin konusu asenkron dersler oldugunda, SATICI bildirimi aldigi gün hizmetin kullanimini ALICI’nin kullanimina kapatir ve ALICI’dan aldigi ödemeleri 14 gün içerisinde tek seferde faizsiz olarak iade eder. Cayma hakkinin konusu senkron dersler oldugunda, SATICI bildirimi aldigi gün hizmetin kullanimini ALICI’nin kullanimina kapatir ve ALICI’nin o tarihe kadar yararlandigi hizmet bedelini düstükten sonra kalan bakiyeyi 14 gün içerisinde tek seferde faizsiz olarak ALICI’ya iade eder. SATICI kullanima kapatmasa dahi ALICI’nin cayma bildirimini yaptigi tarihten sonra kullanima son verme yükümlülügü bulunmaktadir.

8.7) ALICI ‘’Telefonla Al Satis Modeli’’ ve/veya ‘’Siteden Al Satis Modeli’’ ile satin aldigi senkron ve/veya asenkron video derslerin; yararlanma amaci bakimindan degerlerini veya makul olarak beklenen faydalarini azaltan veya ortadan kaldiran maddi, hukuki veya  ekonomik eksiklikler içerdigini, diger bir söylemle hizmetin ayipli oldugunu yahut hizmetin süresinde tahsis edilmemesi sebebiyle ayipli oldugunu iddia ediyorsa, iddialarina konu olaylari fark ettigi andan itibaren derhal SATICI’ya bildirimde bulunmak zorundadir. ALICI bu bildirimde seçimlik haklarindan (hizmetin yeniden görülmesi, hizmet sonucu ortaya çikan eserin onarimi, ayip oraninda bedelden indirim veya sözlesmeden dönme) hangisini kullandigini da SATICI’ya belirtmek zorundadir. Ancak, ücretsiz onarim veya hizmetin yeniden görülmesi SATICI için orantisiz güçlükleri beraberinde getirecekse, ALICI bu haklarini kullanamayacaktir. ALICI, sözlesmeden dönme veya ayip oraninda indirim isteme haklarindan birini seçmisse SATICI söz konusu bedelleri hakli sebepler ve yasal sartlar varsa derhal öder. ALICI, ücretsiz onarim veya hizmetin yeniden görülmesini haklarindan birini seçtiyse, SATICI’nin talepleri yerine getirmek için 30 is günü süresi vardir. Ücretsiz onarim hakkinin kullanildigi durumlarda SATICI’nin ‘Satis Sonrasi Hizmetler Yönetmeligi’ uyarinca hareket etme hakki saklidir. ALICI’nin seçimlik haklarini kullanmasi durumunda nakliye de dahil olmak üzere tüm masraflar SATICI tarafindan karsilanacaktir. Ancak, ALICI’nin söz konusu seçimlik haklarini kullanmak istedigini beyan etmesi SATICI’nin bu yönde mutlak surette hareket edecegi anlamina gelmemektedir. SATICI’nin önceden bildirdigi bir ayibi ALICI bilmesine ragmen hareket ediyorsa, ALICI’nin iddiasi aslinda ayiba konu bir durum teskil etmiyorsa ve bunlarla sinirli kalmaksizin yasal mevzuat uyarinca ALICI’nin ayiba dayanarak seçimlik hak iddia etmesine engel bir durum söz konusuysa, SATICI ALICI’nin taleplerini yerine getirmek zorunda degildir.

8.8) ALICI’nin siparis ettigi ürün ve/veya hizmete iliskin edimin yerine getirilmesi; internetin kesintiye ugramasi, bilgisayar sisteminden kaynakli imkânsizlik ve benzeri ticari imkânsizlik halleri, beklenmeyen hallerin vuku bulmasi, nakliyeyi engelleyen hava muhalefetinin olusmasi, ulasimin kesilmesi gibi olagandisi imkansizlasmissa, SATICI bu durumu ögrendigi tarihten itibaren 3 gün içinde ALICI’ya bildirimde bulunmalidir ve varsa ödemeleri bildirimden itibaren 14 gün içinde iade etmek zorundadir. ALICI imkansizlik durumu karsisinda sözlesmeden dönmek istemeyip imkansizlik hali geçtikten sonra mal ve/veya hizmeti teslim almak istedigini bildirirse, SATICI’nin bu süre içerisinde ödenen hizmet bedelini tam güvenceli hesabinda saklayabilecektir(bloke edebilecektir). Imkansizlik hali geçtikten sonra SATICI, ALICI’nin talebini 30 is günü içerisinde yerine getirmek zorundadir. ALICI’nin bu madde kapsaminda tazminat talep etme hakki bulunmamaktadir. Mücbir sebepler disinda hizmetin 30 günlük süre içerisinde ALICI’nin kullanimina tahsis edilememesi durumunda, ALICI sözlesmeden dönmek istemeyip mal ve/veya hizmeti hala satin almak istedigini bildirirse, SATICI, ALICI’nin son bildirimini müteakip 30 is günü içerisinde talebi yerine getirir. ALICI siparis ettigi mal ve/veya hizmetin teslim edilmemesi sebebiyle sözlesmeden döndügünü ve ödedigi bedelin iadesini istedigini SATICI’ya bildirmisse, SATICI bildirimi müteakip sonraki bir tarihte yapilan ödemeleri ALICI’ya iade edecektir.

 

8.9) ALICI, ‘Siteden Al Satis Modeli’’nde ve ‘’Telefonla Al Satis Modeli’’nde saticinin ön bilgilendirme metninde yer verdigi bilgileri, satis bedelini, tüm satis sartlarini ve usullerini kabul ederek ürün ve/veya hizmeti siparis ettigi için, kanunda sayilan istisnai durumlarin haricinde hakli sebebi olmaksizin siparisini iptal edemez. Ayrica siparis ettigi ürün ve/veya hizmetin bedelini ödemekten de imtina edemez. ALICI siparis ettigi ürünün ve/veya hizmetin bedelini ödemek ve teslim almak zorundadir.

 

8.10) [ö7] Üyelerin ürün ve/veya hizmetin alimina iliskin yapacaklari onaylama ve reddetme de dahil olmak üzere satis islemi tamamlanana kadar gerçeklestirecekleri her türlü yazisma ve iletisim kurma eylemleri, mutlak suretle SIRKET’in sitesi üzerinden elektronik ortam kullanilarak yapilmalidir. Yapilan islemlerin geçerlilik kazanmasi ve sözlesmede belirlenen sürelerin baslamasinin tek sarti budur. Üyeler bu kurala riayet edeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler. Bu sebeple meydana gelecek zararlardan dolayi SIRKET’in hiçbir yasal sorumlulugu bulunmamaktadir. Is bu sözlesme hükmü yalnizca üyeler için baglayici olup, SIRKET kendisinin tayin edecegi herhangi bir usulde üyelerle yazisma ve iletisim kurma hakkina sahiptir. Tayin ettigi usulle gerçeklestirdigi yazisma ve iletisim metinlerinin geçerliligi herhangi bir sarta tabi degildir.

 

8.11) ALICI, ‘Siteden Al Satis Modeli’’ ve ’Telefonla Al Satis Modeli’’ yöntemleriyle yaptigi ürün ve/veya hizmet alimlarinda; SIRKET’in tam güvenceli hesabina ödedigi ürüne ve/veya hizmete ait bedeli, satis islemi olumlu veya olumsuz bir sekilde sonlanana kadar, SIRKET’in bu hesapta bloke etme hakkinin oldugunu kabul eder.

 

8.12) ALICI’nin satin aldigi ürün ve/veya hizmetin, satin aldigi tarihten sonra kampanyaya girmesi sebebiyle, SIRKET’ten bedel farki iadesi  talep etmesi mümkün degildir.

 

8.13) Ürün ve/veya hizmetin tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartinin ALICI’nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi da dahil olmak ancak yalniz bu nedenle sinirli kalmamak üzere, ilgili banka veya finans kurulusunun ürün ve/veya hizmet bedelini ödememesi halinde, tüm yasal sorumluluk ALICI’ya aittir.

 

MADDE 9 : SATICININ HAKLARI VE YÜKÜMLÜLÜKLERI

 

9.1) Satici, satmak istedigi ürün ve/veya hizmetleri satmasini engelleyecek maddi, ekonomik ve hukuki bir engelinin bulunmadigini, mevzuattan dogan yükümlülüklerine uygun davranacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.

9.2) Taksitli satislarda, ALICI’nin taksitleri ödemede temerrüde düsmesi durumunda, SATICI’nin 6502 sayili Tüketici’nin Korunmasi Hakkinda Kanun’un 17-19 maddeleri ve diger ilgili mevzuat uyarinca, henüz vadesi gelmemis kalan borcun ve taksitlerin tümünün ifasini talep etme hakki saklidir.

9.3) SIRKET, üyelere veya 3. Sahislara bildirimde bulunmadan, is bu sözlesmeyi tek tarafli olarak her zaman derhal feshedebilir ve internet sitesi de dahil olmak üzere tüm teknik ve teknolojik altyapinin isletilmesini durdurabilir.

9.4) SIRKET sitenin, azami devamlilikta ve islerlikte hizmet vermesi için üzerine düsen özeni gösterecek olup, bu hizmetin kesintisiz olmasi manasina gelmemektedir. Internet ortamindan kaynaklanan altyapisal kaynakli gecikmelerden, dogal afetler (deprem, sel, firtina, yildirim, yangin, vs.) sonucu kaynaklanan altyapisal kaynakli gecikmelerden ve dogabilecek bilgi kayiplarindan, üyelerden kaynaklanan hatali islemlerden ve bunun gibi kusuru bulunmayan olumsuzluklardan ve zararlardan dolayi sorumlu degildir. 

9.5) SIRKET’in internet sitesinde yer alan ve reklam amaçli veya baska sitelere girise izin verilmesine yönelik konulmus olan linklerin, üyeler veya 3.sahislar tarafindan ziyaret edilmesi nedeniyle meydana gelecek zararlardan dolayi SIRKET’in sorumlulugu yoktur. SIRKET bu sitelerin içeriginin güvenilirligi konusunda hiçbir taahhütte bulunmadigi gibi, siteyi ziyaret etmeleri sebebiyle üyelerin ve 3.kisilerin karsilasacaklari olumsuz sonuçlardan da sorumlu degildir.

9.6)  SIRKET’in, üyelere ait tüm içerikleri baska sitelerde veya ticari amaçla faaliyet gösteren baska yerlerde kullanmak için, 3. Kisilerle anlasma yetkisinin bulundugunu, ilan ve hak sahibi üyeler kabul,beyan ve taahhüt ederler. Is bu madde hükmü ile üyeler SIRKET’e bu konuda açik yetki vermektedirler.


9.7) SIRKET, faaliyet gösteren tüzel kisi üyelerin is yerlerini denetim amaçli ziyaret edebilir. ALICI’nin daha iyi hizmet almasini saglamak ve yararlarini korumak, üyelerin faaliyetleri konusunda bilgi sahibi olmak için  yapacagi bu denetimlerde üyelerden bilgi ve belge talep edebilir. Tüm üyeler bu durumu simdiden kabul, beyan ve taahhüt etmislerdir. 

 

9.8) Sözlesmeye aykirilik hallerinde SIRKET’in maddi-manevi zararinin tazminini talep haklari saklidir. Isbu sözlesme 'Site' nin herhangi bir sebeple yayininin durmasi veya durdurulmasi halinde durma süresince askida addolunur. Bu süreçte askida kalan satis islemleri için üyeler tazminat talebinde bulunamaz. 


9.9) Üyelerce, yasal mevzuata uyulmadiginin, is bu sözlesme hükümlerinden birinin ihlal edildiginin veya site kurallarina uyulmadiginin kendine ihbar olunmasi veya SIRKET tarafindan tespit edilmesi halinde, SIRKET ihtara gerek olmaksizin ve sebep göstermeksizin her zaman tek tarafli olarak sözlesmeyi fesih ederek veya fesih etmeden üyelerin üyeligini dondurma, kisitlama, sonlandirma, onlarla iliskili dosya, belge, içerik, yorum ve bilgileri silme hakkina haizdir. Bu durumlarda üyelerin SIRKET ‘te mevcut bir alacaginin bulunmasi halinde, SIRKET muhtemel bir zarardan mahsup etmek amaciyla bu parayi tam güvenceli hesabinda 60 gün bloke edebilir. Tüm üyeler SIRKETin bu yetkilerini pesinen kabul ederler.

 

9.10) Sitenin SIRKET tarafindan faaliyetinin tamamen durdurulmasi yani sitenin kapatilmasi durumunda, is bu sözlesme hiçbir ihbara gerek olmaksizin kendiliginden sona erer. Bu durumda SIRKET isini, ticari ortakligini ve site alan adini degistirmeye, ayni faaliyeti baska bir alan adi ile yürütmeye yetkili olup, bu faaliyetleri is bu sözlesme kapsaminda degerlendirilemeyecegi gibi, bu sözlesmeye herhangi bir etkisi de olmayacaktir. SIRKET’in farkli bir sitede faaliyet göstermesi durumunda, üyeler pesinen isbu sözlesmenin 7.7. maddesinin yeni sitede de uygulanabilecegini kabul, beyan ve taahhüt ederler. 

 

MADDE 10 : ÖDEME SEKILLERI:

 

10.1) SIRKET, isbu sözlesme kapsaminda‘’Siteden Al Satis Modeli’’ veya ‘’Telefonla Al Satis Modeli’’ usulleriyle gerçeklestirdigi her satis islemi için bedel almaya hak kazanacaktir. ALICI ürünü almayi kabul etmesi ile birlikte es zamanli olarak ödemeyi yapmak zorundadir. Kampanyadaki mal ve/veya hizmetlerin indirimli ücretleri ilgili kampanyanin sona erme tarihine kadar geçerli olacaktir. Aksi belirtilmedigi sürece belirtilen ücretlerin tamami Türk Lirasi olarak ödenecektir. ALICI’lar SIRKET’çe belirlenen bedelleri KDV dahil ödemeyi kabul ve taahhüt ederler.  

10.2) ALICI, ürün ve/veya hizmetin bedelini SIRKET’in tam güvenceli hesabina nakit, kredi karti veya mobil ödeme vasitasiyla ürünü aldigi gün ödemek zorundadir. SIRKET daha sonradan sunacagi diger ödeme seçenekleri ile de ALICI’dan ödeme yapmasini talep edebilir veya ileride bu imkani ALICI’ya saglayabilir. Mal ve/veya hizmet bedeli ALICI’dan ;

§  SATICI’nin muhasebe birimine nakit para ödenmesiyle tahsil edilebilir.

§  SATICI’nin tam güvenceli hesabi’na ALICI’nin nakit para transfer etmesiyle tahsil edilebilir.

§  ALICI’nin tahsile yarar kredi karti bilgilerini SATICI’ya bildirmesiyle ve/veya kredi karti bilgileri ilgili yerlere kendisinin girmesiyle tahsil edilebilir.

§  ALICI’nin müsterisi oldugu cep telefonu operatörü vasitasiyla yapilan mobil ödemeyle ALICI’dan tahsil edilebilir.

§  SIRKET, ileriki bir zamanda ALICI’dan baska ödeme sekilleri ile ödeme yapmasini talep ederse veya ileride bu imkani ALICI’ya sunarsa, tahsilat SIRKET’in belirledigi diger ödeme seçenekleri araciligi ile de gerçeklestirilebilir.

 

10.3) Is bu sözlesmenin diger hükümlerinde de detayli olarak yer verildigi üzere, alim satim iliskisi içerisine giren alicilarla mutabakata varana kadar ürün ve/veya hizmet bedelini " Tam güvenceli Hesap"ta bloke etme hakkina sahiptir.

 

10.4) Satin alinan ürün ve/veya hizmetin bedelinin ödenmesinden sonra, ALICI’nin kusurlu ve kasitli davranislari sonucunda yapilan ödemenin ilgili banka veya finans kurulusu tarafindan herhangi bir sebeple SIRKET’e ödenmemesi, iptali veya SIRKET hesaplarindan geri çekilmesi halleri söz konusu oldugunda, tüm yasal sorumluluk ALICI’ya aittir.

 

10.5) ALICI, kredi karti ile yapmis oldugu islemlerinde temerrüde düsmesi halinde kart sahibi bankanin kendisi ile yapmis oldugu kredi karti sözlesmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karsi sorumlu olacaktir. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara basvurabilir; dogacak masraflari ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her kosulda ALICI’nin borcundan dolayi temerrüde düsmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasindan dolayi SATICI’nin olusan zarar ve ziyanini ödemeyi kabul eder.

 

10.6) Tüm üyeler, ticari iliskilerinin konusunu olusturan mallarin ve/veya hizmetlerin ödeme usulüne iliskin olarak Banka ve Kredi Kartlari Hakkinda Yönetmelik’in 26.maddesinin 7.bendinde yer alan ‘’ Mal veya hizmet alimi sonrasi belli bir ücret karsiligi borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendigi dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartlari ile gerçeklestirilecek mal ve hizmet alimlari ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayi geçemez. Kredi kartlariyla gerçeklestirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gida ve akaryakit alimlarinda taksit uygulanamaz.’’ hükmünden dogan yükümlülüklerini yerine getireceklerini, ticari iliskiye konu mal ve/veya hizmetlerin alim satim usulünde bu maddeye aykiri davranmayacaklarini, bununla sinirli kalmamak üzere, ticari iliski içine girdikleri tarihte yürürlükte olan Banka ve Kredi Kartlari Hakkinda Kanun, Yönetmelik ve Teblig hükümlerinden dogan tüm yükümlülüklerini yerine getireceklerini, mezkur yasal mevzuat hükümlerine aykiri davranmalari sebebiyle bir ihtilaf vukuu bulmasi durumunda SIRKET’in hukuki ve cezai bir sorumlulugunun dogmayacagini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

10.7)Isbu sözlesmeden kaynaklanan  ve üyeler tarafindan SIRKET’e yapilan tüm ödemelerin ve bu ödemelerin transfer (havale,eft vs…) islemlerinin güvenli bir sekilde gerçeklestirilmesi veya tahsili için mevzuat geregi SIRKET’in herhangi bir ödeme kurulusu ve/veya 3.kisi ile çalismasi halinde; SIRKET ile ödeme kurulusu ve/veya 3.kisi arasinda imzalanan sözlesme hükümleri isbu sözlesmeyi de baglayacaktir. Bu kapsamda; Ödeme usul ve süresine iliskin yükümlülükler de dahil olmak üzere sözlesme geregi SIRKET yerine ödeme kurulusunca ve/veya 3.kisi tarafindan ifa edilecek islerden (Üyelik Sözlesmesinde ve diger sözlesmelerde SIRKET tarafindan yapilmasi kararlastirilmis olsa dahi) ötürü dogrudan ilgili ödeme kurulusu ve/veya 3.kisi sorumlu olacaktir. Bu baglamda, ALICI üyeler, SIRKET’in hiçbir yasal sorumlulugunun olmadigini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

10.8) Is bu Sözlesme’den kaynaklanan ve SIRKET’e zamaninda ödenmeyen borçlar için kanuni yasal faiz uygulanir.

MADDE 11 : GIZLILIK POLITIKASI
SIRKET, üyelere ait edindigi kisisel bilgilerin tamamini, isbu sözlesmenin ve eklerinde yer alan sözlesmelerin (özellikle ‘’Gizlilik Politikasi’’ sözlesmesinde) ve/veya ‘’Kisisel Bilgiler Olur Metni’’nin içinde yer alan hükümler uyarinca kullanacak, saklayacak ve 3.kisilerle paylasacaktir. Is bu madde ALICI ve SATICI tarafindan pesinen kabul, beyan ve taahhüt edilir.

MADDE 12: ÜRÜN/HIZMETLERIN TELIF HAKKINA ILISKIN ESASLAR

12.1) Isbu sözlesme kapsaminda ; www.uzaktanegitim.gen.tr ve/veya www.ue.com.tr alan adlari ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarinda yer alan içerikler ve sitelerin ara yüzü, alim-satima konu mal ve/veya hizmetler (senkron ve asenkron ders videolar) ve içerikler, görseller, metinler, konusmalar, servisler, sunumlar, yazilimlar, grafikler, kullanici arabirimleri, sesler, videolar dahil olmak ancak bunlarla sinirli kalmamak üzere is bu sözlesmeye konu alim satima konu mal ve/veya hizmetler, tüm çalisma ürünleri ve yaratici tasarimlar üzerindeki faydalanma, eserde degisiklik yapma, ekleme ve kisaltma, yayinlama, adin belirtilmesi, üçüncü kisilere basit veya tam ruhsat seklinde lisans verme,  isleme, çogaltma, ödünç verme, kiralama, yayma, temsil, eszamanli ya da farkli zamanli olarak ayni veya farkli mekanlarda gerçeklestirilen uzaktan egitim materyali olarak kullanilip temsil edilme, icra edilme, gerçeklestirilecek icra ve/veya temsilin ilk tespiti dahil her türlü çogaltma, fonograma ve/veya filme kaydetme, çogaltilmis asil veya suretleri dogrudan ya da dolayli olarak fonogram, film ve/veya yapimlarda kullanma, radyo, televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayin yapan kuruluslarca ya da digital iletim de dahil olmak üzere isaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla yayinlama, bu yayinlari yeniden yayinlama suretiyle umuma iletme, telli veya telsiz araçlarla ödünç verme, kiralama, satma, yayma ve/veya umuma dagitma, sunma, gerçek kisilerin seçtikleri yer ve zamanda esere erisimi saglamak suretiyle umuma iletme, yeniden iletme, eseri ve/veya icralari, temsilleri kisimlara ayirip yukarida belirtilen biçim ve formatlarda kullanilma, sinirsiz, kosulsuz ve/veya süresiz olarak mutlak ve/veya basit lisansa verme, eserin teknolojinin bilinen ya da ileride kesfedilecek bir yöntemiyle kismen veya tamamen çogaltilip tekil ya da degisik cihazlarin bileseni olarak kullanma, ödünç verme, kiralama, yayma, icra ve temsil etme, isaret, ses ve/veya görüntünün iletilmesine yarayan araçlarin bileseni olarak kullanma, bu araçlar yardimiyla umuma iletme, yeniden iletme ve benzeri 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Kanununda belirtilen tüm mali ve manevi haklar (telif haklari)  ve yetkiler SATICI’ya ait olup, ALICI’lar satin aldiklari mal ve/veya hizmetlerin tüm telif haklarinin SATICI’ya ait oldugunu ve ödedikleri bedelin yalnizca hizmeti belirli bir süre kullanmaya hak tanidigini, SATICI’ya ait telif haklarini ihlal edici sekilde hareket etmeyeceklerini ve 3.kisilere söz konusu kurallari ihlal etmelerini saglayici yardimlardan kaçinacaklarini ,kabul, beyan ve taahhüt ederler.

12.2) Üyeler, herkes tarafindan görünecek ve kendilerine diger üyelerden ayirt edicilik kazandiracak olan, kendi seçtikleri kullanici adlarinin, telif haklari da dahil olmak üzere 3. kisilerin yasadan kaynaklanan hiçbir hakkini ihlal etmeyecegini, herhangi bir ihtilaf vuku bulmus olsun veya olmasin, SIRKET’in kullanici adlarini degistirme yetkisinin oldugunu, bu yetkiyi kendisinin kullanabilecegi gibi üyelerin de bu degisiklikleri yapmasini talep edebilecegini, bu talep üzerine üyeler talep gereklerini derhal yerine getireceklerini pesinen  kabul, beyan ve taahhüt ederler.

    

12.3) Isbu sözlesme konusu isler SATICI tarafindan ifa edilirken, ALICI tarafindan yaratilacak her türlü fikri ürünlerle bu eserlerin icrasi/temsili, icra/temsillerin fonogramlara kaydedilip yayinlanmasi ve iletilmesinden kaynaklanan ve 5846 sayili yasanin 21, 22, 23, 24, 25 ve 80. maddelerinde hüküm altina alinmis olan faydalanma, eserde degisiklik yapma, ekleme ve kisaltma, yayinlama, adin belirtilmesi, isleme, çogaltma, ödünç verme, kiralama, yayma, temsil, eszamanli ya da farkli zamanli olarak ayni veya farkli mekanlarda gerçeklestirilen uzaktan egitim materyali olarak kullanilip temsil edilme, icra edilme, gerçeklestirilecek icra ve/veya temsilin ilk tespiti dahil her türlü çogaltma, fonograma ve/veya filme kaydetme, çogaltilmis asil veya suretleri dogrudan ya da dolayli olarak fonogram, film ve/veya yapimlarda kullanma, radyo, televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayin yapan kuruluslarca ya da digital iletim de dahil olmak üzere isaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla yayinlama, bu yayinlari yeniden yayinlama suretiyle umuma iletme, telli veya telsiz araçlarla ödünç verme, kiralama, satma, yayma ve/veya umuma dagitma, sunma, gerçek kisilerin seçtikleri yer ve zamanda esere erisimi saglamak suretiyle umuma iletme, yeniden iletme, eseri ve/veya icralari, temsilleri kisimlara ayirip yukarida belirtilen biçim ve formatlarda kullanilma, sinirsiz, kosulsuz ve/veya süresiz olarak mutlak ve/veya basit lisansa verme, eserin teknolojinin bilinen ya da ileride kesfedilecek bir yöntemiyle kismen veya tamamen çogaltilip tekil ya da degisik cihazlarin bileseni olarak kullanma, ödünç verme, kiralama, yayma, icra ve temsil etme, isaret, ses ve/veya görüntünün iletilmesine yarayan araçlarin bileseni olarak kullanma, bu araçlar yardimiyla umuma iletme, yeniden iletme ve benzeri sekilde meydana gelecek tüm mali ve haklarin tamaminin; kosulsuz ve süresiz sekilde SATICI’ya ait olacagi(devredilmis olacagi) taraflarca kabul,beyan ve taahhüt edilir. SATICI devredilen haklar üzerinde diledigi gibi tasarrufta bulunabilecektir.

 

12.4) Üyeler, 12.maddede düzenlenmis olan durumlardan herhangi birine aykiri hareket etmeleri halinde, SIRKET’in ihtara gerek olmaksizin FSEK’e ve diger ilgili mevzuatlara dayanarak hukuki ve cezai yollara basvurabilecegini pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.

MADDE 13 : SÖZLESME DEGISIKLIKLERI

SIRKET tamamen kendi takdirine bagli ve tek tarafli olarak, isbu sözlesmeyi uygun görecegi herhangi bir zamanda www.uzaktanegitim.gen.tr ve/veya www.ue.com.tr alan adlarinda ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarinda önceden ilan ederek kismen veya tamamen degistirebilir. Isbu sözlesmenin kismen degistirilmesi durumunda degisen hükümler ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarini dogurmaya devam edecektir. Sözlesme tamamen degistirildigi takdirde ise, yine sitede ilan edildigi tarihte geçerlilik kazanacaktir. Isbu sözlesme, "Üye"nin tek tarafli beyanlari ile degistirilemez. Bunun yani sira herhangi bir sebeple, Sözlesme’nin herhangi bir hükmünün tamamen veya kismen geçersiz veya icra edilemez olmasi, Sözlesme’nin diger hükümlerinin geçerliligini veya icra edilebilirligini etkilemez.

MADDE 14 : SÖZLESMENIN FESHINE ILISKIN HÜKÜMLER

 

14.1) Üyelerce, yasal mevzuata uyulmadiginin, is bu sözlesme hükümlerinden birinin ihlal edildiginin veya site kurallarina uyulmadiginin SIRKET’e ihbar olunmasi veya SIRKET tarafindan tespit edilmesi halinde, SIRKET ihtara gerek olmaksizin her zaman hakli nedenle tek tarafli olarak sözlesmeyi fesih ederek veya fesih etmeden üyelerin üyeligini dondurma, kisitlama, sonlandirma, onlarla iliskili dosya, belge, içerik, yorum ve bilgileri silme hakkina haizdir. Üyeler bu durumlarda SIRKET’e karsi tazminat da dahil olmak üzere herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunamazlar. SIRKET içerigi kaldirma yetkisini kendisi kullanabilecegi gibi, üyelerin kendilerinin yapmasini da talep edebilir. Bunun üzerine üyeler derhal bu talebi yerine getirmekle yükümlüdürler. Talebin yerine getirilmemesinden dolayi hukuki sorumluluk üyelere aittir. Üyeler, SiRKET’in sayilan yetkilerine ve bu yönde tesis edilebilecek olasi bir isleme pesinen riza gösterdiklerini ve bu nedenle tazminat talep etmeyeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

14.2) SIRKET’in madde 14.1’deki hakli nedenlerden dolayi sözlesmeyi fesih etme hakki sakli kalmak kaydiyla, asagida sayilan nedenler fesih sebebi örnekleri niteliginde olup, bu hallerde de SIRKET’in is bu sözlesmeyi fesih etme hakki dogmaktadir.

 

a) Üyelerin, herhangi bir yöntem kullanarak, Site'nin isleyisini manipüle edecek davranislarda bulunmalari, 

 

b) Üyelerin kendisi için olusturulmus Kullanici profilini baskasina devretmesi veya kullanima açmalari,   

 

c) Üyelerin üçüncü kisilerin haklarina tecavüz eden ve/veya etme tehlikesi bulunan yasalara aykiri paylasimlarda bulunmalari,   

 

d) Üyelerin almayi düsünmedikleri bir ürün ve/veya hizmetle ilgili talepte bulunmalari,

 

e) Diger üyelerin site içerisinde kisisel bilgilerini ve iletisim bilgilerini paylasmalari,

 

f) Üyelerin tescil hakki baskasina ait görsel veya içerik kullanmalari,

 

g) Üyelerin site içerisinde uygunsuz görsel, dil ve içerik kullanmalari,

 

h) Üyenin sikça sikayete maruz kalmasi.

 

i) T.C. yasalarina aykiri paylasim, islem ve eylemlerde bulunmalari.

 

 

MADDE 15 : YETKILI MAHKEME


Isbu sözlesmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, ilgili Bakanlik (T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanligi) tarafindan ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu degerin üstündekilerde ise ALICI’nin ve SATICI’NIN yerlesim yerlerindeki Tüketici Mahkemeleri, Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir. Ayrica is bu sözlesmeden dogacak ihtilaflarda Ankara Tüketici Hakem Heyetleri ve Ankara Adliyesi Mahkemeleri ve Icra daireleri yetkilidir.

 

MADDE 16 : KAYITLARIN GEÇERLILIGI

 

Isbu Sözlesme’den dogabilecek ihtilaflarda SIRKET’in kendi veritabaninda, sunucularinda tuttugu elektronik ve sistem kayitlarinin, ticari kayitlarinin, defter kayitlarinin, mikrofilm, mikrofis ve bilgisayar kayitlarinin muteber baglayici, kesin ve münhasir delil teskil edecegini, is bu sözlesmenin delil sözlesmesi niteliginde oldugunu ALICI kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 17: YÜRÜRLÜK


Isbu Sözlesme, kayit islemleri tamamlandiktan sonra imzalandigi veya elektronik ortamda onaylandigi tarihte yürürlüge girer ve feshedilene kadar hüküm ve sonuç doguracak sekilde yürürlükte kalir. Üye 18 maddeden olusan isbu Sözlesme’nin tüm hüküm ve sartlarini okumus, bu sartlarla ilgili tüm sorularini sormus, degerlendirme yaparak imzalamis veya elektronik ortamda onaylamis oldugunu kabul ve beyan eder.

 

MADDE 18 : SÖZLESMENIN EKLERI

 

www.uzaktanegitim.gen.tr ve www.ue.com.tr sitelerinin içeriginde yer alan ve asagida siralanan sözlesmeler/metinler/belgeler isbu sözlesmenin ayrilmaz parçalaridir;

A)    Gizlilik Politikasi

B)    Internet Sitesi Kullanim Kosullari Sözlesmesi

C)    Sitenin içerigindeki kural ve uygulamalar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GIZLILIK POLITIKASI

 

         1) Taraflar                                               :

 

         Sözlesmenin taraflarindan biri Kizilirmak Caddesi No:53 Kizilay Çankaya/ANKARA adresinde mukim www.uzaktanegitim.gen.tr ve www.ue.com.tr  alan adlarinin ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarindan olusan sitelerin sahibi Ihtiyaç Yayincilik Dersanecilik Uzaktan Egitim Bilisim Hiz. Tur. Rek. Oto. Ins. Org. San. ve Tic. A.S.  (Bundan sonra kisaca IHTIYAÇ olarak anilacaktir), diger taraf sözlesmenin üyelik sartlarini tamamlayarak üye olmaya hak kazanmis ve is bu sözlesmenin hükümlerini kabul etmis olan site üyesidir.

                                                                 

2) Yürürlük tarihi ve Konusu                 :

 

Is bu gizlilik politikasi hükümleri, www.uzaktanegitim.gen.tr ve/veya www.ue.com.tr

alan adlarina ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarindan olusan tüm sitelere üye olan tüm kullanicilar açisindan, kayit olduklari tarih itibariyle hüküm ve sonuç dogurur.

            Sözlesme üyelerin kisisel bilgilerinin IHTIYAÇ tarafindan nasil kullanildigi ve korundugu konularina iliskin olup, üye is bu sözlesmeyi kabul etmekle; IHTIYAÇ’in sözlesme kapsaminda üyeye ait kisisel bilgileri nasil elde edecegine, saklayacagina, kullanacagina ve paylasacagina dair tüm düzenlemeleri baskaca bir bildirime gerek kalmaksizin kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

 

3)    Kapsami                                              :

 

‘’Kisisel Bilgiler Olur Metni’’nde yer alan ve üye olurken bildirilen bilgiler de dahil olmak üzere, üyelerin elektronik ortamda ilettigi kisisel bilgilerin tamami, IHTIYAÇ, sirket ortaklari, bagli oldugu kurumlar ve isbirligi içinde oldugu kurumlar tarafindan Üyelik Sözlesmesi ve ekindeki sözlesmelerde ve/veya Kisisel Bilgiler Olur Metninde belirtilen amaçlar(pazarlama, tanitim, kampanya, reklam, operasyon, degisiklik iletisim çalismalari vs…) ve bununla sinirli olmamak üzere IHTIYAÇ’in tüm ticari amaçlarinin gerçeklestirilmesinde kullanilacak, saklanacak ve 3.kisilerle paylasilacaktir. Yine mezkur amaçlarla internet sitesi üzerinden üyelere aksi yönde beyanda bulunulmadigi sürece, üyelere otomatik arama makinesi, faks, e-posta, sms vs… elektronik haberlesme vasitalariyla iletiler gönderilecektir. Is bu madde üyeler tarafindan pesinen kabul, beyan ve taahhüt edilir. Bu kisisel bilgilerin içerigi asagida belirtilen sekildedir;

·         Üyelerin, üyelik prosedürünü tamamlamak için alinan kisisel bilgiler (Ad-Soyad/Sirket ünvani, sirket bilgileri, dogum tarihi, e-posta adresi, ikametgah adresi, iletisim bilgileri, telefon numarasi, banka hesap numarasi vs.)

·         Üyelerin sitede gerçeklestirdikleri ticari faaliyetler sebebiyle IHTIYAÇ’in elde ettigi kisisel bilgiler (fatura bilgileri, kargo bilgileri, satin alma ve satisa sunma teklif bilgileri, ürün stok bilgileri, ürün satma ve satin alma esnasinda üyelerin kendi aralarinda ve IHTIYAÇ ile yaptiklari yazismalar vs.)

·         Üyelerin siteyi kullanmalari sebebiyle elde edilen kisisel bilgiler.( IP adresi, donanim ve baglanti bilgileri, reklam yayinlari ile ilgili veriler, sayfa görüntüleme istatistikleri, standart web günlügü bilgilerini içeren log bilgileri, bunlarla sinirli kalmamak üzere üyenin siteyi ziyaretinden ve kullanimindan dogan her türlü kisisel bilgi)

·         Demografik ve navigasyon verileri gibi diger sirketlerden alinan kisisel bilgiler.

·         Üçüncü kisilerden, firmalardan, web sitelerinden ve sosyal aglardan temin edilen kisisel bilgiler.

·         Yukaridaki sayilanlarla sinirli kalmamak üzere, IHTIYAÇ’in ticari faaliyetlerini yürütürken üyeler hakkinda elde ettigi kisisel bilgiler.

 

4)    Gizlilik Politikasi Istisnalari                :

 

IHTIYAÇ’in üyelere ait kisisel bilgileri 3. Kisilere karsi koruma yükümlülügünün belli istisnalari bulunmaktadir. Bu durumlarda üyeler; Kisisel bilgilerinin IHTIYAÇ tarafindan 3.kisilerle paylasilabilecegini, kullanilabilecegini ve açiklanabilecegini, bunlarin kisisel bilgilerinin gizliliginin ihlali olarak  kabul olunmayacagini ve bundan dolayi IHTIYAÇ’in yasal sorumlulugunun dogmayacagini kabul, beyan ve taahhüt ederler. IHTIYAÇ’in isbu sözlesmenin 3.maddesindeki hükümle birlikte üyelerin kisisel bilgilerini paylasabilecegi ve açiklayabilecegi durumlar sunlardir;

 

·         IHTIYAÇ, üyeler arasindaki ticari faaliyeti kolaylastirmak adina veya üyelerin birbirlerine ulasmasini gerektirecek durumlarda, ilgili kisiler arasinda kisisel bilgilerin paylasimini gerçeklestirebilir.

·         Adli mercilerin veya devlet kurumlarinin talep etmesi halinde, bir suçun önlenmesi veya islenen bir suçun faillerine veya delillerine ulasilmasina yardimci olunmasi gereken durumlarda, üyelerin güvenliklerini korumanin gerekli oldugu hallerde, üyelerin her türlü kisisel bilgileri IHTIYAÇ tarafindan riza aramaksin paylasilabilir.

·         IHTIYAÇ’in diger sirketlerle birlesmesi veya baska bir sirket tarafindan devir alinmasi durumlarinda, üyelerin kisisel bilgileri birlesilen veya devir olunan sirketle paylasilabilir ve kullanimina tahsis edilebilir.

·         IHTIYAÇ, ticari faaliyetini sürdürürken ihtiyaç duydugu ticari istihbarati saglamak adina, diger sirketlerle yaptigi sifai veya yazili sözlesmeler çerçevesinde üyelerin kisisel bilgilerini kullanabilir.

·         Üye ile imzalanan üyelik sözlesmesinin ve site içerigindeki kurallarin yerine getirilmesi ve bu kapsamda ticari faaliyetin sürdürülmesi için kisisel bilgiler paylasilabilir.

·         IHTIYAÇ, üyelerin e-postalarini pazarlama amaçli reklam faaliyetlerinde kullanmak için 3.kisilerle ticari iliski içerisinde bulunabilir. Is bu sözlesmenin kabulü ile üyeler bu alanda kisisel bilgilerinin kullanilabilecegini kabul ederler. Aksi yazili olarak IHTIYAÇ’a bildirilmemesi halinde, üyeler e-postalarina reklam gönderilmesini ve buradan elde edilen gelirden bir hak iddia etmeyeceklerini pesinen kabul ederler.

·         IHTIYAÇ, üyelerin kisisel bilgilerini açiklamamak sartiyla, bu bilgileri çesitli istatistiksel veriler elde etme ve veri tabani olusturma amaciyla kullanabilir. Üyelerin isimleri verilmeden pazar faaliyetlerinde ve çesitli faaliyet alanlarinda kullanilacak olan bu verilerden, IHTIYAÇ’in gelir elde etmesine bir engel yoktur. Üyeler bilgilerinden IHTIYAÇ tarafindan elde edilen gelirlerden hak iddia edemeyeceklerini kabul,beyan ve taahhüt ederler.

·         Yasal mevzuat uyarinca, hukuk kurallarinin zorunlu kildigi hallerde, üyeler kisisel bilgilerinin IHTIYAÇ tarafindan kullanabilecegini kabul,beyan ve taahhüt ederler.

·         IHTIYAÇ’in kendisine ait site/lerde gerçeklestirdigi kampanya ve çekilislerde, üyeler kisisel bilgilerinin kampanya ve çekilis kapsaminda kurumlarla, sirketlerle veya 3.kisilerle paylasilabilecegini kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda üyeler IHTIYAÇ’tan tazminat da dahil olmak üzere hiçbir hak ve alacak talep etmeyeceklerdir.

 

5)    Karsilikli Yükümlülükler                             :

 

·         IHTIYAÇ, üyelerin kisisel bilgilerini yasal mevzuata uygun olarak kullanacaktir.

·         IHTIYAÇ’in kendi tanitimina yarayacak durumlarda ve kisisel veri olusturma çalismalarinda, üyeler; kisisel bilgilerinin kullanilmasinin ihlale konu bir durum olusturmadigini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

·         IHTIYAÇ’in site içerisindeki ticari faaliyetleri kolaylastirmak ve organize etmek amaçlarina yönelik olarak, üyelere ait kisisel bilgileri 3.kisilerle veya ticari iliski içerisinde oldugu sirketlerle paylasabilecegi üyeler tarafindan kabul, beyan ve taahhüt olunur.

·         IHTIYAÇ Gizlilik Politikasi’nda kismen veya tamamen degisiklik gerçeklestirdiginde, bu degisiklikleri üyelere elektronik ortamdan bildirir. Üyelerin degisiklikleri kabul etmemesi durumunda, IHTIYAÇ’in üyelerle üyelik iliskisine devam etmeme ve üyeliklerini silme haklari sakli kalmak kaydiyla, üyelerin degisiklikleri reddetme hakki bulunmaktadir.

·         Üyeler kisisel bilgilerini güncellemekle yükümlüdürler. Bu sebeple meydana gelecek zararlardan dolayi üyeler kendi baslarina sorumludur.

·         IHTIYAÇ’in üyelerin kisisel bilgilerini koruyabilmek için istedigi programi veya uygulamayi kullanma hakki saklidir.

·         IHTIYAÇ’in, üyelerin bilgilerinin dogrulugunu teyit amaçli, üyelere ait kisisel bilgileri 3.kisiler nezdinde paylasabilecegi, üyeler nezdinde pesinen kabul, beyan ve taahhüt olunur.

·         Üyeler sifrelerinin güvenlikleri için gereken önlemleri almalari gerektigini, uygun ortamlarda siteye girmek ve güvenli sifre olusturmak zorunda olduklarini, sifrelerini kaybetmeleri sebebiyle kisisel bilgilerinin baskalarinin eline geçmesi sebebiyle suç veya tazminat gerektirecek bir sonucun ortaya çikmasi durumunda, bu durumlardan kendilerinin sorumlu olacaklarini, pesinen kabul, beyan ve taahhüt edeler.

·         IHTIYAÇ’in, ürünlere iliskin güncellestirmeleri, promosyonlari ve tanitim metinlerini elektronik ortamda iletecegi üyelerce kabul olunur.

·         IHTIYAÇ kendi sitesinde baska sitelerin linklerini verebilir. Üyeler, bu sitelere erisim saglamalari nedeniyle kisisel bilgilerinin zarar görmesi halinde IHTIYAÇ’in sorumlulugunun bulunmadigini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

·         Üyeler, IHTIYAÇ’in gerektiginde kendilerine ait IP adreslerini güvenlik nedeniyle veya meydana gelen bir sorunun çözülmesi için tespit edebilecegini ve kullanabilecegini, bu IP adreslerini kullanicilari genel bir sekilde tanimlamak ve kapsamli demografik bilgi toplamak amaciyla da kullanabilecegini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

·         IHTIYAÇ, kendisine ait internet sitesinin/lerinin daha rahat kullanilmasini saglamak adina, üyelerinin internet sitesinin kullanimi hakkindaki bilgileri, çerezler (cookies) vasitasiyla elde eder. Üyeler, söz konusu çerezlerin kendi kullanimlarini kisisellestirmek, diger üyelerden ayirt edici özellik kazandirmak, sitenin güvenligi artirmak ve kendilerine daha kaliteli hizmet vermek adina IHTIYAÇ tarafindan kullanildigini, bu uygulamanin kisisel bilgilerinin gizliligine zarar vermedigini pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.

·         Is bu sözlesmenin hükümleri yalnizca IHTIYAÇ’in Üyeleri için degil, IHTIYAÇ’a ait sitelere üye olmadan ziyaretçi olarak giris yapan ve/veya bu siteleri kullanan gerçek veya tüzel kisilikler için de hüküm ve sonuç dogurur.  

 

6)    Degistirilen Hükümler                         :

·         Is bu sözlesmede yer alan güvenlik prensipleri ve gizlilik politikasi hükümleri IHTIYAÇ tarafindan istenildigi zaman ihtara gerek olmaksizin tek tarafli olarak kismen veya tamamen degistirilebilir yahut ortadan kaldirilabilir. Bu degisikliklerin www.uzaktanegitim.gen.tr  ve/veya  www.ue.com.tr sitelerinde ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarinda yayinlanmasiyla birlikte yürürlüge girecegi üyeler tarafindan kabul, beyan ve taahhüt olunur.

 

7)      Güvenlik                                              :         

·         IHTIYAÇ, üyelerin kisisel bilgilerinin korunmasi için çagin gerekleri ve teknolojik gelismelere uygun olarak elinden gelen tüm gayreti sarf edecegini ve tüm teknik imkanlari kullanacagini taahhüt eder. Kötü niyetli 3. Kisiler tarafindan sanal ortamda gerçeklesen hackleme, spam ve virüs yayma islemleri de dahil olmak, bunlarla sinirli kalmamak, üzere gerçeklestirilen her türlü yasa disi eylemlerin, en iyi imkanlar kullanilsa dahi engellenemeyecegini, bu sebeple üyeler kisisel bilgilerinin güvenliginin IHTIYAÇ tarafindan tam anlamiyla saglanamayacagini ve bundan dolayi meydana gelecek zararlardan IHTIYAÇ’in sorumlu tutulamayacagini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

·         Is bu gizlilik politikasi, yalnizca IHTIYAÇ’in elde ettigi bilgilerin kullanilmasi ve açiklanmasina iliskindir. Üyelerin baska yerlere de ayni bilgileri vermis olmalari yahut sitedeki diger üyelere bilgilerini paylasmis olmalari, IHTIYAÇ’in veri tabanina ve internet sitelerine yapilacak herhangi bir saldiri sonucu üyelik bilgilerinin kötü niyetli kullanicilarin eline geçmesi ve bu bilgilerin kötü niyetli kullanicilar tarafindan kullanilmasi nedenleri de dahil olmak üzere bir sekilde üyelerin kisisel bilgilerinin güvenligi ihlal edildiginde, bu sebeple dogacak hukuki ihtilaflardan ve dogacak zararlardan IHTIYAÇ’in yükümlülügü bulunmadigi üyeler tarafindan kabul, beyan ve taahhüt olunur.     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INTERNET SITESI KULLANIM KOSULLARI

SÖZLESMESI

MADDE 1 : TARAFLAR

 

Sözlesmenin taraflarindan biri Kizilirmak Caddesi No:53 Kizilay Çankaya/ANKARA adresinde mukim www.uzaktanegitim.gen.tr ve www.ue.com.tr  alan adlarinin ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarindan olusan sitelerin sahibi Ihtiyaç Yayincilik Dersanecilik Uzaktan Egitim Bilisim Hiz. Tur. Rek. Oto. Ins. Org. San. ve Tic. A.S.  (Bundan sonra kisaca IHTIYAÇ olarak anilacaktir), diger taraf sözlesmenin üyelik sartlarini tamamlayarak üye olmaya hak kazanmis ve is bu sözlesmenin hükümlerini kabul etmis olan site üyesidir.

 

MADDE 2 : TANIMLAR

SITE TANIMI

‘’Site’’ Üyelerin, sirket tarafindan satisa sunulan ürün ve/veya hizmetlerin belirlenen satis bedeli üzerinden satin alinmasina imkan veren, SIRKET’e ait  www.uzaktanegitim.gen.tr ve www.ue.com.tr alan adlarindan ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarindan olusan web sitelerini ifade eder.

‘’Sirket/Satici/SaglayiciIhtiyaç Yayincilik Dersanecilik Uzaktan Egitim Bilisim Hiz. Tur. Rek. Oto. Ins. Org. San. ve Tic. A.S.ticaret unvaniyla faaliyet gösteren,  bedeli karsiliginda uzaktan iletisim araçlari vasitasiyla (sirket’e ait internet sitesi araciligiyla, call center vasitasiyla vs…) mal ve/veya hizmetlerin satimini yapan tüzel kisidir. Sözlesmenin ifa sekline göre ‘’Saglayici’’ sifatina haiz oldugu da kabul edilir.

‘’Üye/Alici’’ Is bu sözlesmedeki sartlari ve sitedeki kural ve yasaklari kabul ederek, SIRKET’in onayiyla üye olmaya hak kazanmis olan, uzaktan iletisim araçlari vasitasiyla (sirket’e ait internet sitesi araciligiyla, call center vasitasiyla vs…) yasal mevzuata uygun olarak sirket’e ait mal ve/veya hizmetleri satin alabilmek için sirketin ön gördügü her türlü yöntem ve teknigi kullanmak zorunda olan, site üzerinden alim islemi yapan üyeler ve bununla sinirli olmamak üzere ticari faaliyette bulunmamis olsa dahi siteye erisim saglamis (ziyaret etmis) ve/veya sitenin ara yüzünü, veri tabanini kullanmis olan gerçek veya tüzel kisilerdir.

 

MADDE 3 : IHTIYAÇ’IN HIZMETLERI, HAKLARI VE  SORUMLULUKLARI

 

3.1) IHTIYAÇ’in, kendisine ait www.uzaktanegitim.gen.tr ve www.ue.com.tr alan adlarinda ve bu alan adina bagli alt alan adlarinda satici tarafindan; cinsi, türü, markasi, modeli, rengi, fotograflari, niteligi, özellikleri, tüm vergiler dahil satis bedeli, satis ilan süresi, satilacak miktari, stok sayisi,listeleme hususlari, teslim yeri, kosullari ve ücretleri de dahil olmak üzere, satisa ve teslime yarar her türlü bilgileri ve detaylari belirtilerek ilan olunan ürün ve/veya hizmetlerin, elektronik ortamda siparis veren aliciya satis ve teslimi ile ilgili olarak, üyelerin ve/veya kullanicilarin siteyi kullanim sekillerini ve yöntemlerini belirleyebilecegi, bunlardan dogacak hak ve yükümlülükleri saptayabilecegi, tek tarafli olarak ihbara gerek olmaksizin hizmet alanlarini genisletebilecegi, kullanicilar tarafindan kabul, beyan ve taahhüt olunur.

 

3.2) IHTIYAÇ’a ait www.uzaktanegitim.gen.tr ve/veya www.ue.com.tr alan adlarinda ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarinda ücretli ve ücretsiz hizmetler olabilir. IHTIYAÇ’in bu hizmetleri ücretli veya ücretsiz olarak belirleme hakki saklidir. Üyeler ve/veya kullanicilar bu hizmetlerden kural olarak ücreti karsiliginda yararlanmaktadirlar. Ancak siteye üye olarak bazi kampanyalardan ve hizmetlerden ücretsiz yararlanan kullanicilar da bulunabilir. Üyeler arasindaki bu kullanim seklini belirleme tasarrufunun IHTIYAÇ’a ait oldugunu kullanicilar pesinen kabul ederler.

 

3.3) IHTIYAÇ, alim-satim iliskisi içerisine giren üyeler bir mutabakata varana kadar ürün ve/veya hizmetlerin bedelini " Tam güvenceli Hesap"ta bloke etme hakkina sahiptir. Üyeler bu durumu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

3.4) IHTIYAÇ’in, 5651 sayili "Internet Ortaminda Yapilan Yayinlarin Düzenlenmesi ve Bu Yayinlar Yoluyla Islenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkinda Kanun" kapsaminda ve ilgili mevzuat uyarinca yer saglayici olarak faaliyet gösterdigi kullanicilar tarafindan kabul, beyan ve taahhüt olunur.[ö12] 

3.5) IHTIYAÇ, hukuki mevzuata aykiri oldugunu veya bu konuda karisikliga sebep olacagi kendine ihbar edilen veya kendinin tespit ettigi talepleri, yazismalari ve bunlarla sinirli kalmamak üzere her türlü içerigi yayimlamaktan imtina edebilir veya sebep göstermeksizin tek tarafli olarak yayindan kaldirabilir. Üyeler, yayindan kaldirma veya yayimlamaktan imtina etme yaptirimlarindan biri ile karsilastiklarinda IHTIYAÇ’tan hiçbir hak ve alacak talep etmeyeceklerini ve IHTIYAÇ’in bunu yapmaya yetkisinin oldugunu pesinen kabul ederler.  IHTIYAÇ’in internet sayfasinda yayimlanan veya yayimlanmamasina ragmen sitede müsteri tarafindan paylasilan herhangi bir içerik, bilgi veya veri sebebi ile IHTIYAÇ’in hukuki veya cezai sorumlulugunun dogmasi halinde, üyelere rücu hakki saklidir.

3.6) Kullanicilar, IHTIYAÇ’in kendi takdirine bagli olarak önceden ihtara gerek olmaksizin istedigi anda, internet Sitesi’nin tamamini veya bir kismini degistirebilecegini, silebilecegini veya bazi hizmetleri geçici veya kalici olarak askiya alabilecegini, baska internet sitesi üzerinden hizmet vermeye devam edebilecegini veya siteyi tamamen kapatabilecegini, sitede degisiklik yapilmasi durumunda degisikliklerin sitede veya siteye bagli alt alan adlarinda ilan edildikten sonra derhal yürürlüge girecegini, yeni bir sitede faaliyet gösterilmesi durumunda ise IHTIYAÇ’in üyelere ait kisisel bilgilerin tamaminin bu sitede de kullanilabilecegini, pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.

3.7) Kullanicilar tarafindan, yasal mevzuata uyulmadiginin, üyelik sözlesmesi hükümlerinden birinin ihlal edildiginin veya is bu sözlesme kurallarina uyulmadiginin IHTIYAÇ’a ihbar olunmasi veya IHTIYAÇ tarafindan tespit edilmesi halinde, IHTIYAÇ ihtara gerek olmaksizin ve sebep göstermeksizin her zaman tek tarafli olarak sözlesmeyi fesih ederek veya fesih etmeden üyelerin üyeligini dondurma, kisitlama, sonlandirma, onlarla iliskili dosya, belge, içerik, yorum ve bilgileri silme hakkina haizdir. Üyeler ve kullanicilar bu durumlarda IHTIYAÇ’a karsi tazminat da dahil olmak üzere herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunamazlar. IHTIYAÇ içerigi kaldirma yetkisini kendisi kullanabilecegi gibi, üyelerin ve/veya kullanicilarin kendilerinin yapmasini da talep edebilir. Bunun üzerine üyeler ve/veya kullanicilar derhal bu talebi yerine getirmekle yükümlüdürler. Talebin yerine getirilmemesinden dolayi hukuki sorumluluk kendilerine aittir.  Üyeler ve/veya kullanicilar, IHTIYAÇ’in sayilan yetkilerine ve bu yöndeki olasi bir isleme pesinen riza gösterdiklerini ve bu nedenle tazminat talep etmeyeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

MADDE 4 : KULLANICI VE ÜYELERIN HAK VE SORUMLULUKLARI

 

4.1) Siteye erisim saglayan herkes, üyelik sözlesmesinin ayrilmaz bir parçasi olan is bu sözlesmenin tarafi oldugunu ve siteye erisim saglamakla is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmis olacagini, aksi takdirde sitede islem tesis etmeyecegini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.2) Üyeler, Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte olan her türlü mevzuata ve genel ahlaka uygun davranacaklarini, herhangi bir sekilde üçüncü bir kisinin kisilik haklari ve fikri ve sinai mülkiyet haklari dâhil olmak fakat bunlarla sinirli olmamak kaydiyla herhangi bir hakkin ihlâlini gerçeklestirmeyeceklerini, internet sitesi üzerinden yapacagi paylasim ve yüklemelerin ve temin edecegi her türlü içerigin ayrimcilik, kumar, pornografi, asiri cinsellik, siddet ve nefret suçu unsurlari içermeyecegini, diger kullanicilari ve üçüncü kisileri tehdit, taciz veya baska herhangi bir surette rahatsiz etmeyeceklerini, diger alicilara ait bilgilere kendi rizalari haricinde herhangi bir sekilde erismeyeceklerini, bu bilgileri, diger alicilarin rizasi dahi olsa, herhangi bir surette toplamayacaklarini veya üçüncü kisilerle paylasmayacaklarini, internet sitesi üzerinde, herhangi bir sekilde kampanya, yarisma, çekilis düzenlemeyeceklerini, satin aldiklari telif haklari kendilerine ait olmayan ürün ve/veya hizmetleri herhangi bir surette veya herhangi bir araç ile kayit etmeyeceklerini, çogaltmayacaklarini, yaymayacaklarini, herhangi bir iletisim araci ile iletmeyeceklerini, tescil hakki olan görsel veya içerik kullanmayacaklarini, kullanici adi ve sifresini kesinlikle kimseye kullandirmayacaklarini-vermeyeceklerini- paylasmayacaklarini, kisisel bilgilerini sitede paylasmayacaklarini, SIRKET’in taahhüt ve tekeffül etmedigi hususlari, taahhüt veya tekeffül etmis gibi gerçek disi beyanlardan kaçinacaklarini, kabul, beyan ve taahhüt ederler.

4.3) Üye kullanicilar, üyelik sözlesmesi uyarinca üyelige engel bir durumlarinin bulunmadigini, üye olurken vermis olduklari tüm bilgilerin dogru ve tam oldugunu, bunlarin yanlis, eksik veya yaniltici olmasindan dolayi kaynaklanabilecek her türlü zarardan ve yaptirimdan sorumlu olduklarini, bilgilerinde degisiklik olmasi halinde aninda IHTIYAÇ’i bu durumdan haberdar edeceklerini, IHTIYAÇ’in verilen bilgilerin dogrulugunu arastirma yükümlülügü olmadigini ve üyelik sartlarina dair bilgilerin ve belgelerin tamaminin dogru oldugunu, IHTIYAÇ’in bu yönde ugrayabilecegi her türlü zarari tazmin edeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

4.4) Üyelerin ürün ve/veya hizmetin alimina iliskin yapacaklari onaylama ve reddetme de dahil olmak üzere satis islemi tamamlanana kadar gerçeklestirecekleri her türlü yazisma ve iletisim kurma eylemleri, mutlak suretle IHTIYAÇ’in sitesi üzerinden elektronik ortam kullanilarak yapilmalidir. Yapilan islemlerin geçerlilik kazanmasi ve sözlesmede belirlenen sürelerin baslamasinin tek sarti budur. Üyeler bu kurala riayet edeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler. Bu sebeple meydana gelecek zararlardan dolayi IHTIYAÇ’in hiçbir yasal sorumlulugu bulunmamaktadir. Is bu sözlesme hükmü yalnizca üyeler için baglayici olup, IHTIYAÇ kendisinin tayin edecegi herhangi bir usulde üyelerle yazisma ve iletisim kurma hakkina sahiptir. Tayin ettigi usulle gerçeklestirdigi yazisma ve iletisim metinlerinin geçerliligi herhangi bir sarta tabi degildir.

4.5) Kullanicilar, ticari veya kisisel amaçlar güderek spam, virüs ve bunlarla sinirli olmaksizin benzeri diger kötü niyetli yazilimlar ile internet sitesi’nin, çalismasini durdurucu veya engelleyici is, islem veya eylemlerde bulunmayacaklarini veya bu yönde is, islem veya eylemlerde bulunan üçüncü kisilerle herhangi bir iliski içerisinde olmayacaklarini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

4.6) Kullanicilar, IHTIYAÇ’a ait internet sitesinin içerigini, ara yüzünü, datalarini ve burada yer alan bilgileri, kismen veya tamamen IHTIYAÇ’in yazili rizasi olmadan kopyalamayacaklarini, baska datalara aktarmayacaklarini ve bu datalari 3. Kisilerin erisimine ve kullanimina açamayacaklarini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

4.7) Kullanicilar, IHTIYAÇ tarafindan yasal, ticari ve kalite denetimi gibi nedenlerle kendisinin internet servis saglayicisinin adi ve internet protokol adresinin, erisim tarihi ve saati, sitede bulunulan sirada erisilen sayfalar ve siteye dogrudan baglanilmasini saglayan internet sitesinin adresi gibi bilgilerinin saklanmasina riza gösterdigini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

4.8) IHTIYAÇ’in internet sitesinde yer alan ve reklam amaçli veya baska sitelere girise izin verilmesine yönelik konulmus olan linklerin, üyelerin veya 3.sahislar tarafindan ziyaret edilmesi nedeniyle meydana gelecek zararlardan dolayi IHTIYAÇ’in sorumlulugu bulunmamaktadir. IHTIYAÇ bu sitelerin içeriginin güvenilirligi konusunda hiçbir taahhütte bulunmadigi gibi, siteyi ziyaret etmeleri sebebiyle üyelerin ve 3.kisilerin karsilasacaklari olumsuz sonuçlardan da sorumlu degildir. Bu durum kullanicilar tarafindan kabul, beyan ve taahhüt olunur.

4.9) Kullanicilar, internet sitesi üzerinden veya harici herhangi bir yolla, ticari amaç güderek IHTIYAÇ’in hizmet bedelini ödememe kastiyla diger üyelerle iletisime geçmeyeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler. Bu hüküm üye saticilari, üye alicilari ve 3.kisileri baglamaktadir. IHTIYAÇ’in aksi davranista bulunan üye kullanicilar hakkinda ihtara gerek kalmaksizin üyelik hesaplarini kapatma, sözlesmelerini fesih etme, tüm kullanicilar için ise ceza ve hukuk davasi da dahil her türlü yasal yola basvurma haklari saklidir.

4.10) Üye kullanicilar, IHTIYAÇ’in yazili onayi olmadan bu sitede sahip olduklari haklarin hiçbirini ve üyelik hesaplarini 3. kisilere devir edemezler, kiralayamazlar, satamazlar, 3.kisilere yarar saglayacak sekilde hiçbir eylemde bulunamazlar. Aksi takdirde IHTIYAÇ’in tek tarafli olarak üye kullanicilarin hesaplarini kapatma ve sözlesmelerini fesih etme hakki saklidir.

4.11) Üye kullanicilar birden fazla kullanici adina ve ayni tip hesaba sahip olamazlar. Bu hüküm üye kullanicilarin tamamini baglamaktadir. Üyelik sözlesmesi fesih edilerek veya fesih olunmadan üyeligi durdurulan veya sonlandirilan kullanicilar da baska bir isim ve mail bildirerek sitede hesap açmayacaklarini pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler. Bu ihlalin tespit edilmesi halinde, IHTIYAÇ ihtara gerek kalmaksizin ihlale konu eylemi gerçeklestiren üye kullanicilarinin üyelik hesaplarini kapatma ve sözlesmelerini fesih etme haklarina haizdir. IHTIYAÇ’in bu hakli feshi nedeniyle üye kullanicilara hiçbir sekilde tam güvenceli hesabinda ihlale konu eylemi yapan üye kullanicilara ait paralari geri ödeme yükümlülügü bulunmamaktadir.

4.12) Kullanicilarin; Kendi hesaplari üzerinden veya sitenin isleyisini manipüle etmek için kötü niyetli olarak açtiklari üyelik hesaplari üzerinden, tanidiklarinin hesaplari arasinda para transferi saglamak da dahil olmak üzere her türlü manipülasyona yönelik hareketlerden kaçinacaklarini, site kurallari ve üyelik sözlesmesinde yer alan kapsamin disina çikarak sitenin isleyisini bozacak davranislarda bulunmayacaklarini, aksi takdirde meydana gelecek ihtilaflardan dogacak zararlardan sorumlu olacaklarini, IHTIYAÇ’in tazminat da dahil olmak üzere her türlü yasal yola basvurabilecegini pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.

4.13) Üyeler, paylastiklari içeriklerin hiçbir sekilde tanitim ve reklama iliskin fotograf veya metin içerigi ve linki bulunmayacagini, aksi tutum ve davranislarda bulunan üyeler hakkinda SIRKET’in ihtara gerek olmaksizin tazminat da dahil olmak üzere her türlü yasal yollara basvurabilecegini pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.

4.14)  IHTIYAÇ’in üyelere ait içeriklerin hukuka, sitede yer alan kurallara veya is bu sözlesme hükümlerine aykiri oldugunun IHTIYAÇ tarafindan fark edilmesi durumunda, yahut durumun ihtar edilmesi üzerine, IHTIYAÇ’in içerikleri geçici veya sürekli olarak kaldirma hakki her zaman saklidir. Bu durumda IHTIYAÇ’in hukuka aykiri fiili gerçeklestiren üye kullanicilara, hiçbir bedeli geri ödeme yükümlülügü bulunmamaktadir.

4.15) ‘’Kisisel Bilgiler Olur Metni’’nde yer alan ve üye olurken bildirilen bilgiler de dahil olmak üzere, üyelerin elektronik ortamda ilettigi kisisel bilgilerin tamami, IHTIYAÇ, sirket ortaklari, bagli oldugu kurumlar ve isbirligi içinde oldugu kurumlar tarafindan Üyelik Sözlesmesi ve ekindeki sözlesmelerde ve/veya Kisisel Bilgiler Olur Metninde belirtilen amaçlar(pazarlama, tanitim, kampanya, reklam, operasyon, degisiklik iletisim çalismalari vs…) ve bununla sinirli olmamak üzere IHTIYAÇ’in tüm ticari amaçlarinin gerçeklestirilmesinde kullanilacak, saklanacak ve 3.kisilerle paylasilacaktir. Yine mezkur amaçlarla internet sitesi üzerinden üyelere aksi yönde beyanda bulunulmadigi sürece, üyelere otomatik arama makinesi, faks, e-posta, sms vs… elektronik haberlesme vasitalariyla iletiler gönderilecektir. Is bu madde üyeler tarafindan pesinen kabul, beyan ve taahhüt edilir. IHTIYAÇ’in güncel veri koruma mevzuati çerçevesinde gerekli düzenleme ve degisiklikleri yapma hak ve yetkisinin mevcut oldugunu, üye kullanicilara ait kisisel bilgilerin veya kayitlarin IHTIYAÇ’in özenine ragmen üçüncü kisilerin eline geçmesi halinde, üyeler IHTIYAÇ’in bundan kaynaklanan herhangi bir sorumlulugu olmayacagini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

4.16) IHTIYAÇ’in üye bilgilerinin mahkeme, devlet kurumlari gibi resmi makamlarca talep edilmesi halinde,  üye kullanicilara ait talep edilen tüm bilgileri isteyen kuruma vermeye yetkisi oldugunu ve bu sebeple kendisinden her ne nam altinda olursa olsun tazminat dahil hiçbir hak ve alacak talep edilemeyecegini üye kullanicilar kabul, beyan ve taahhüt edeler.

 

4.17) Kullanicilar, Türk Ticaret Kanunu’nun rekabet yasagina giren davranislarda bulunmayacaklarini, IHTIYAÇ’in ticari itibari sarsacak eylemler içerisine girmeyeceklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

4.18) Kullanicilar, internet sitesinde yapacaklari her türlü hukuka aykiri eylem ve islem sebebiyle meydana gelecek zararlardan dolayi, hukuk ve ceza sorumlulugunun kendilerine ait oldugunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.19) Kullanicilar ticari iliskilerinin konusunu olusturan mallarin ve/veya hizmetlerin ödeme usulüne iliskin olarak Banka ve Kredi Kartlari Hakkinda Yönetmelik’in 26.maddesinin 7.bendinde yer alan ‘’ Mal veya hizmet alimi sonrasi belli bir ücret karsiligi borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendigi dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartlari ile gerçeklestirilecek mal ve hizmet alimlari ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayi geçemez. Kredi kartlariyla gerçeklestirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gida ve akaryakit alimlarinda taksit uygulanamaz.’’ hükmünden dogan yükümlülüklerini yerine getireceklerini, ticari iliskiye konu mal ve/veya hizmetlerin alim satim usulünde bu maddeye aykiri davranmayacaklarini, bununla sinirli kalmamak üzere, ticari iliski içerisine girdikleri tarihte yürürlükte olan Banka ve Kredi Kartlari Hakkinda Yönetmeligin hükümlerinden dogan tüm yükümlülüklerini yerine getireceklerini, mezkur yasal mevzuatin hükümlerine aykiri davranmalari sebebiyle bir ihtilaf vukuu bulmasi durumunda IHTIYAÇ’in hukuki ve cezai bir sorumlulugunun dogmayacagini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

MADDE 5 : ÜRÜN/HIZMETLERIN TELIF HAKKINA ILISKIN ESASLAR

5.1) Isbu sözlesme kapsaminda ; www.uzaktanegitim.gen.tr ve www.ue.com.tr alan adlari ve alt alan adlarinda yer alan içerikler ve sitelerin ara yüzü, alim-satima konu mal ve/veya hizmetler (senkron ve asenkron ders videolar) ve içerikler, görseller, metinler, konusmalar, servisler, sunumlar, yazilimlar, grafikler, kullanici arabirimleri, sesler, videolar dahil olmak ancak bunlarla sinirli kalmamak üzere is bu sözlesmeye konu alim satima konu mal ve/veya hizmetler, tüm çalisma ürünleri ve yaratici tasarimlar üzerindeki faydalanma, eserde degisiklik yapma, ekleme ve kisaltma, yayinlama, adin belirtilmesi, üçüncü kisilere basit veya tam ruhsat seklinde lisans verme,  isleme, çogaltma, ödünç verme, kiralama, yayma, temsil, eszamanli ya da farkli zamanli olarak ayni veya farkli mekanlarda gerçeklestirilen uzaktan egitim materyali olarak kullanilip temsil edilme, icra edilme, gerçeklestirilecek icra ve/veya temsilin ilk tespiti dahil her türlü çogaltma, fonograma ve/veya filme kaydetme, çogaltilmis asil veya suretleri dogrudan ya da dolayli olarak fonogram, film ve/veya yapimlarda kullanma, radyo, televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayin yapan kuruluslarca ya da digital iletim de dahil olmak üzere isaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla yayinlama, bu yayinlari yeniden yayinlama suretiyle umuma iletme, telli veya telsiz araçlarla ödünç verme, kiralama, satma, yayma ve/veya umuma dagitma, sunma, gerçek kisilerin seçtikleri yer ve zamanda esere erisimi saglamak suretiyle umuma iletme, yeniden iletme, eseri ve/veya icralari, temsilleri kisimlara ayirip yukarida belirtilen biçim ve formatlarda kullanilma, sinirsiz, kosulsuz ve/veya süresiz olarak mutlak ve/veya basit lisansa verme, eserin teknolojinin bilinen ya da ileride kesfedilecek bir yöntemiyle kismen veya tamamen çogaltilip tekil ya da degisik cihazlarin bileseni olarak kullanma, ödünç verme, kiralama, yayma, icra ve temsil etme, isaret, ses ve/veya görüntünün iletilmesine yarayan araçlarin bileseni olarak kullanma, bu araçlar yardimiyla umuma iletme, yeniden iletme ve benzeri 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Kanununda belirtilen tüm mali ve manevi haklar (telif haklari)  ve yetkiler IHTIYAÇ’a ait olup, kullanicilar/üyeler satin aldiklari mal ve/veya hizmetlerin tüm telif haklarinin IHTIYAÇ’a ait oldugunu ve ödedikleri bedelin yalnizca hizmeti belirli bir süre kullanmaya hak tanidigini, IHTIYAÇ’a ait telif haklarini ihlal edici sekilde hareket etmeyeceklerini ve 3.kisilere söz konusu kurallari ihlal etmelerini saglayici yardimlardan kaçinacaklarini ,kabul, beyan ve taahhüt ederler.

5.2) Üyeler/kullanicilar, herkes tarafindan görünecek ve kendilerine diger üyelerden ayirt edicilik kazandiracak olan, kendi seçtikleri kullanici adlarinin, telif haklari da dahil olmak üzere 3. kisilerin yasadan kaynaklanan hiçbir hakkini ihlal etmeyecegini, herhangi bir ihtilaf vuku bulmus olsun veya olmasin, IHTIYAÇ’in kullanici adlarini degistirme yetkisinin oldugunu, bu yetkiyi kendisinin kullanabilecegi gibi üyelerin de bu degisiklikleri yapmasini talep edebilecegini, bu talep üzerine üyeler talep gereklerini derhal yerine getireceklerini pesinen  kabul, beyan ve taahhüt ederler.

    

5.3) Isbu sözlesme konusu isler IHTIYAÇ tarafindan ifa edilirken, kullanici/üyeler tarafindan yaratilacak her türlü fikri ürünlerle bu eserlerin icrasi/temsili, icra/temsillerin fonogramlara kaydedilip yayinlanmasi ve iletilmesinden kaynaklanan ve 5846 sayili yasanin 21, 22, 23, 24, 25 ve 80. maddelerinde hüküm altina alinmis olan faydalanma, eserde degisiklik yapma, ekleme ve kisaltma, yayinlama, adin belirtilmesi, isleme, çogaltma, ödünç verme, kiralama, yayma, temsil, eszamanli ya da farkli zamanli olarak ayni veya farkli mekanlarda gerçeklestirilen uzaktan egitim materyali olarak kullanilip temsil edilme, icra edilme, gerçeklestirilecek icra ve/veya temsilin ilk tespiti dahil her türlü çogaltma, fonograma ve/veya filme kaydetme, çogaltilmis asil veya suretleri dogrudan ya da dolayli olarak fonogram, film ve/veya yapimlarda kullanma, radyo, televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayin yapan kuruluslarca ya da digital iletim de dahil olmak üzere isaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla yayinlama, bu yayinlari yeniden yayinlama suretiyle umuma iletme, telli veya telsiz araçlarla ödünç verme, kiralama, satma, yayma ve/veya umuma dagitma, sunma, gerçek kisilerin seçtikleri yer ve zamanda esere erisimi saglamak suretiyle umuma iletme, yeniden iletme, eseri ve/veya icralari, temsilleri kisimlara ayirip yukarida belirtilen biçim ve formatlarda kullanilma, sinirsiz, kosulsuz ve/veya süresiz olarak mutlak ve/veya basit lisansa verme, eserin teknolojinin bilinen ya da ileride kesfedilecek bir yöntemiyle kismen veya tamamen çogaltilip tekil ya da degisik cihazlarin bileseni olarak kullanma, ödünç verme, kiralama, yayma, icra ve temsil etme, isaret, ses ve/veya görüntünün iletilmesine yarayan araçlarin bileseni olarak kullanma, bu araçlar yardimiyla umuma iletme, yeniden iletme ve benzeri sekilde meydana gelecek tüm mali ve haklarin tamaminin; kosulsuz ve süresiz sekilde IHTIYAÇ’a ait olacagi(devredilmis olacagi) taraflarca kabul,beyan ve taahhüt edilir. IHTIYAÇ devredilen haklar üzerinde diledigi gibi tasarrufta bulunabilecektir.

 

5.4) Üyeler, 5.maddede düzenlenmis olan durumlardan herhangi birine aykiri hareket etmeleri halinde, IHTIYAÇ’in ihtara gerek olmaksizin FSEK’e ve diger ilgili mevzuatlara dayanarak hukuki ve cezai yollara basvurabilecegini pesinen kabul, beyan ve taahhüt ederler.

MADDE 6 : SÖZLESME DEGISIKLIKLERI

IHTIYAÇ tamamen kendi takdirine bagli ve tek tarafli olarak, isbu sözlesmeyi uygun görecegi herhangi bir zamanda www.uzaktanegitim.gen.tr ve/veya www.ue.com.tr alan adlarinda ve bu alan adlarina bagli alt alan adlarinda önceden ilan ederek kismen veya tamamen degistirebilir. Isbu sözlesmenin kismen degistirilmesi durumunda degisen hükümler ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarini dogurmaya devam edecektir. Sözlesme tamamen degistirildigi takdirde ise, yine sitede ilan edildigi tarihte geçerlilik kazanacaktir. Isbu sözlesme, "Üye"nin tek tarafli beyanlari ile degistirilemez. Bunun yani sira herhangi bir sebeple, Sözlesme’nin herhangi bir hükmünün tamamen veya kismen geçersiz veya icra edilemez olmasi, Sözlesme’nin diger hükümlerinin geçerliligini veya icra edilebilirligini etkilemez.

MADDE 7 : YETKILI MAHKEME


Isbu sözlesmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Türkiye Cumhuriyeti Kanunlari uygulanacak, ayrica is bu sözlesmeden dogacak ihtilaflarda, Ankara Adliyesi Mahkemeleri ve Icra daireleri yetkilidir.


MADDE 8: YÜRÜRLÜK


Isbu Sözlesme, www.uzaktanegitim.gen.tr ve/veya www.ue.com.tr alan adlarinda ve/veya bu alan adlarina bagli alt alan adlarinda ilan edildigi tarihte yürürlüge girer ve feshedilene kadar hüküm ve sonuç doguracak sekilde yürürlükte kalir. Kullanicilar, siteye veya bu siteye ait alt alan adlarina erisim saglayarak, isbu sözlesme’nin tüm hüküm ve sartlarini okuma ve degerlendirme yapma yükümlülüklerinin bulundugunu ve bu yükümlülükleri yerine getirdiklerini, siteyi herhangi bir sekilde kullanmakla 8 maddeden olusan is bu sözlesmenin tüm hükümlerini pesinen kabul etmis olduklarini kabul, beyan ve taahhüt ederler.